Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya’nın Düzenleyicisi Kripto Para Yatırımını Yasaklamak İstiyor

Merkez bankası, ülkede kripto yatırımlarının tamamen yasaklanmasını istiyor.
Rusya’nın Düzenleyicisi Kripto Para Yatırımını Yasaklamak İstiyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya merkez bankasıın ülkedeki kripto para yatırımlarını yasaklamak istediği bildirildi. Kurum olası bir yasak konusunda piyasa oyuncularıyla görüşmeler gerçekleştiriyor. Raporda, milletvekilleri tarafından onaylanması halinde yasağın yalnızca yeni kripto varlık alımları için geçerli olacağı ve geçmiş alımlara uygulanmayacağı belirtildi.

Hükümet, dijital varlıkların, kara para aklama veya terörizmi finanse etmek için kullanılabileceğini belirterek kripto para birimlerine karşı tavrını açık bir şekilde dile getiriyor. Bankanın mevcut pozisyonunun tüm kripto para birimlerini reddetmek üzere kurulu olduğu belirtiliyor.,

Geçtiğimiz günlerde merkez bankası, ükenin yatırım fonları için yeni kurallar getirmişti. Son değişiklik, fonların dijital para birimlerine veya değeri dijital para birimlerinin fiyatlarına bağlı olan finansal araçlara aktarılamayacağı anlamına geliyor.

Rusya Merkez Bankası, ruble destekli bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) üzerinde çalışıyor. Düzenleyici, Aralık ayında bir CBDC pilot programı başlatmayı planladı ancak son tarih yakın zamanda dijital rublenin üretimde başlatılıp başlatılmayacağına karar vermeden önce 2022 başında bir pilot çalışma yürütecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu