Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rusya, Corona Virüsü için Hazırladığı Aşı Sputnik V için Reklam Yayınladı

Rusya’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu COVID-19 aşısı Sputnik V için tanıtım videosu hazırlandı.
Rusya, Corona Virüsü için Hazırladığı Aşı Sputnik V için Reklam Yayınladı

Bu yılın ilk aylarından itibaren tüm dünya Corona virüsü ile tanışmaya başladı. İlk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülen virüs kısa sürede pek çok ülkede etkisini göstermeye başladı. Vaka sayılarının hızla arttığı ve pandemi halini aldığı virüs nedeniyle binlerce insan hayatını kaybetmeye devam ediyor. Son güncel rakamlara göre COVID-19 tanısı alıp hayatını kaybeden insan sayısı 775 bini geçmiş durumda. Salgına yakalanan insan sayısı ise 21.7 milyonu geçti.

Virüsten dolayı sosyal hayat baştan aşağı değişmek durumunda kaldı. Uzmanlar salgının yayılmasının önlenmesi için sosyal mesafe ve maske kurallarına uyum gösterilmesi gerektiğinin altını çiziyor. Buna rağmen dünyanın dört bir yanında yeni vakalar görülmeye devam ediyor. Salgının tamamen kontrol altına alınması için etkinliği kanıtlanmış bir aşının geliştirilmesi gerekiyor. Pek çok ülkede uzmanlar etkin bir aşının geliştirilmesi adına uzun zamandır çalışmalar gerçekleştiriyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya sürpriz bir çıkış yaparak COVID-19 için etkili bir aşı bulduğunu açıkladı. Sputnik V adı verilen aşıyla ilgili Rus yönetimi üretime geçtiğini duyurmuştu. Önümüzdeki günlerde piyasada yer alacak aşı için Rus Doğrudan Yatırım Fonu tarafından tanıtım videosu paylaşıldı.

Videoda dünyayı saran dev bir koronavirüs hücresine yer veriliyor. Sonrasında ise Rusların yıllar önce fırlattığı ilk uydu olan Sputnik 1, virüsü ortadan kaldırıyor. Sağlık Bakanlığı tarafından aşının resmi adı ‘Gam-COVID-Vak’ olarak belirlendi. Bakanlık yetkilisi Sergei Glagolev, aşının insanlar üzerindeki testlerinin başladığını belirtmişti.

Önümüzdeki bir ay içerisinde ülkede Sputnik V ile toplu aşılama işlemlerinin başlaması planlanıyor. Rusya önümüzdeki yıl içerisinde 500 milyon aşı üretmeyi hedefliyor. COVID-19’a yönelik aşı çalışmaları yürüten tek ülke Rusya değil. Türkiye dahil olmak üzere ABD, İngiltere, Güney Kore, Japonya ve Hindistan gibi pek çok ülkede aşı çalışmaları yürütülüyor. Rusya’nın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Sputnik V aşısı için hazırlanan reklamı videodan izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum