Yatırım yapmaya başla!

Rusya ve Çin’den 100 Milyar Dolardan Yüksek Değerde Ortak Yatırım Projeleri!

Rus ve Çinli şirketlerden oluşan bir grubun, 100 milyar dolarlık ortak proje planladıkları yönündeki haberler dikkat çekti. Detaylar haberimizde;
Rusya ve Çin’den 100 Milyar Dolardan Yüksek Değerde Ortak Yatırım Projeleri!

Salı günü yapılan açıklamaya göre, Rus ve Çin şirketlerinden oluşan bir grubun 100 milyar doları aşan 73 ortak yatırım projesi üzerinde düşündükleri belirtildi. Duyuruda, Çin – Rusya grubunun çalışmalarının bir sonucu olarak 4.6 milyar dolarlık 7 projenin halihazırda uygulandığı bildirildi.

Yapılan ayrı bir açıklamada ise Rusya – Çin Yatırım Fonu ile Çin bilim ve teknoloji yatırım grubu Tus-Holdings ortak yatırım planlarını açıkladı. Çin ile Rusya arasındaki işbirliğinin, böyle bir zamanda gelmiş olması dolayısıyla küresel bir öneme sahip olduğu vurgulandı.

Dün yapılan açıklamada, Rus ve Çin şirketlerinden oluşan bir grubun 100 milyar doları aşan 73 ortak yatırım projesi düşündükleri bildirildi.

Rus ve Çinli Şirketlerden Oluşan Grup Ortak Yatırım ProjesiÇin ile Rusya arasındaki işbirliği, Rusya yaptırımlar, Çin ise yükselen ticaret savaşı sonucunda her iki ülke de ekonomik istikrarı yakalamaya çalışırken gelmesi dikkat çekti. Keza anlaşmaların küresel bir öneme sahip olduğuna vurgu yapıldı. Öte yandan, Pekin ile Moskova’nın sallantılı bir ilişkide olduğu fakat iki hükümetin son yıllarda alenen yakın ilişkiler kurmak için fırsat aradıkları hatırlatıldı.

Bu hafta Rusya’nın Vladivostok kentinde yapılan Doğu Ekonomik Forumu’nda yıllık toplantı düzenleyen grubun Rus – Çin Danışma Kurulu olduğu bilgisi de verildi.

Rusya – Çin Yatırım Fonu’nun (RCIF)  DuyurusuRusya – Çin Yatırım Fonu’nun (RCIF) duyurusuna göre komitenin önde gelen Rus ve Çinli şirketlerden 150’den fazla temsilci içerdiği kaydedildi. Bu noktada; Rusya – Çin Yatırım Fonu’nun 2012 yılında Çin devletine ait China Investment Corporation ile Rusya hükümet fonu Russia Direct Investment Fund (RDIF) tarafından kurulduğu söylendi. Duyuruda Çin – Rusya grubunun çalışmalarının bir sonucu olarak toplamda 4.6 milyar dolar değerinde 7 projenin uygulandığı dile getirildi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu’nun CEO’su Kirill Dmitriev, konuyla ilgili Rusya Çin ilişkileriyle ilgili ümitli olduklarını dile getirdi.

Rusya Doğrudan Yatırım Fonu’nun CEO’su Kirill Dmitriev Çin - Rusya OrtaklığıVe düşüncesini; “her iki ülkedeki güçlü ekonomik büyüme karlı yatırımlar için pek çok yerli fırsat yaratacakken, Rusya – Çin ilişkilerinden çıkar sağlayacak iki taraflı ümit verici işlemler bulunacağına inanıyoruz” sözleriyle aktardı. Ayrı bir açıklamada; Rusya – Çin Yatırım Fonu ile Tus Holdings’in ortak yatırım planlarını duyurduğu bildirildi.

Buna göre Rusya – Çin Yatırım Fonu (RCIF), Moskova’nın kuzeybatısındaki Rus Tushino Teknoloji Parkı Projesi’nin 1.28 milyar dolarlık yatırımı göreceğini ve Çin-Rus Yüksek Teknoloji İnovasyon Parkı için 100 milyon doların üzerinde yatırım planlandığı kaydedildi. İlaveten, iki grubun 100 milyon dolarlık sermaye ile Rusya- Çin girişim fonu başlatmayı planladıkları belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum