Yatırım yapmaya başla!

E32 Kasa BMW 750i’nin Canavarlaşmış Hali: “Valkyrie 766”

Rusya'da özel olarak ele alınan bir projede, E32 kasa yapılı BMW 7 Serisi canavar kamyon ile tank arasında bir tiplemeye sokuldu. Bence fazla ilginç!
E32 Kasa BMW 750i’nin Canavarlaşmış Hali: “Valkyrie 766”

1970’lerin lüks otomobil anlayışı üzerine üretilen BMW 7 Serileri, günümüz premium segmentinin en gözdeleri arasında. Özellikle kendini E38 kasa yapısında bulun bu seri, 40. yılına özel 7 Edition Jahre 40 ile yaşını kutlamıştı. Yarıştığı kulvar açısından bakıldığında, 7 Serisinin kesinlikle durma gibi bir lüksü yoktu. Mercedes ve Audi’nin sürekli gelişimleri bir yana sonradan hızlı şekilde kümeye giren Lexus‘ta büyük tehdit olmuştu. Anlattığımız bu kısımlar dünyaya olan bakış açısıydı.

Lükslükten taviz vermeden giden 7’ler E32 kasada canavar kamyonuna da kavuştu. Valkyrie 766 adlı proje, avcı düzeyinde savaş emri verilmiş bir firma ürünü olarak gözüküyor. Anormalliğin yansıtılmış en büyük örneklerinden biri de diyebiliriz.

Baktığımızda mücadale alanları kısıtlanacak bir tarzı yok.

E32 BMW 7 Valkyrie 766 proje Rusya

Verdiği ürkütücü hissiyatın altında sağlam bir tank yatıyor. Zemin kısmının demir kamyon şasiyle ele alındığı belli.

Sonuçta E32’den ilerlenecek yolun zemininde ortaya canavar kamyonu çıkarmak var. Yani biraz daha alçak yapılısı demek daha doğru olacaktır.

Bakıldığında 1400 mm yüksekliğin rahat 3000 mm’ye çıkartılmış olduğunu görüyoruz.

E32 BMW 7 Valkyrie 766 Tank

Bir arabanın deri koltukla konforlu yolculuk anlayışı bu kadar hızlı çevrilebilir. Kamuflaj desenlerle boyayan Valkyrie 766’da yaklaşık çamurluklardan 30 cm ayrılan kemerler yapılmış. Yürüyen aksam alt şasi kısmına montelenmiş.

Geciş üstünlüğü E32 7 – Valkyrie’de!

E32 BMW 7 Valkyrie 766 Monster Kamyon

1986 – 1994 yılları arasında üretilen halinden eser bırakılmayan lüks aracın, bu kadar devasal gözükmesinin baş mimarı tekerlekleri.

Bence bu arabanın off road takımlarında kurturacı olarak görev alması gerek.

Rus menşeli araç kesinlikle arabadan stres çarkı yapımından daha ilginç.

E32 BMW 7 Valkyrie 766 Arka Görünüm

Motor kısmında iyileştirme veya farklı bir tarafa kayma ihtiyacı oluşmamış. Çıktığı yılların kükreyen tarafı olan V12 yine 5.0L litre ile Valkyrie 766’da görevde. 300 beygire sahip ünite ile 450 nm tork gibi sağlam değerler alınıyor.

Tek fark ise yere daha yakın ve minyon tipteki E32 yaptığı gibi 7.4 saniyede kalkışlar olmayacak. Bu tekerleklerle 15 saniyede çıktığını düşünsek bile az bir rakam değil. Standart 102 litre olan yakıt deposu hacmi, normalde tüketim değeri 20 litreye çıkan standart 750i’nin sizce son halinde sarfiyat ne kadar olur? Neyse zaten bunları düşünerek yapılmış bir proje değil! Tam teşekküllü zevk aracı yakıştırması da iyi bir benzetme olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum