Yatırım yapmaya başla!

Rusya Bitcoini Yasallaştırmak için Önemli Adımlar Atıyor

Rusya Maliye Bakanlığı dijital para birimlerini yasallaştırmak için gerekli çalışmalara başladı. İşte detaylar:
Rusya Bitcoini Yasallaştırmak için Önemli Adımlar Atıyor

Rusya, kripto paralara verdiği destekle gündeme gelmişti. Ethereum yaratıcısı Vitalik Buterin ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in yaptığı görüşmeler, dünya medya tarafından takip ediliyor. Anlaşılan o ki; Rusya kripto para piyasasına oldukça sıcak bakıyor ve bu nedenle gerekli adımları atmakta geç kalmıyor. Şimdi ise Rusya Maliye Bakanlığı, bitcoin dahil tüm dijital paraları yasallaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.

Russia 1 televizyonuna konuşan Maliye Bakanı Anton Siluanov, kripto paraların dolaşımını düzenlemek için bir kanun tasarısı hazırladıklarını söyledi.

Antov Siluanov Yasa Tasarısını Açıkladı

Hemen her ülkenin bu finansal aracın kullanımını yasallaştırmak için çalıştığından bahseden Siluanov, fiyat farklılığına dikkat çekti. Bu nedenle yatırımcıların aldatılmaması için bir yönetmelik gerektiğini söyleyen bakan, yılsonuna kadar bir yasa tasarısı hazırlayacaklarının sinyalini verdi.

Anton Siluanov, bitcoin gibi dijital paraların yasaklanmasına da bir anlam veremediğini ve yasalarla düzen getirmek gerektiğini söyledi.

Bitcoinin Yasaklanması Anlamsız

Tüm bunlara karşın görüş ayrılıkları da yok değil. Rusya Bankası Müdürü Elvira Nabiullina, dijital paraların güvenli olmadığını düşünenler arasında yer alıyor. Elvira, dünyada dijital paralara gösterilen ilginin heyecandan ibaret olduğunu söylüyor. Ayrıca gerçek paranın yerini alması konusunda şüpheli olduğunu da dile getiriyor.

Çin’in önce ICO’ları yasaklaması, ardından da kripto para borsalarının kapatılacağına dair söylentiler, büyük şok yaratmıştı. Şimdi ise bunun geçici bir durum olduğu söyleniyor.

Çin Bitcoine Yasak Getirdi

CCTV-13 isimli yerel televizyon ağına verdiği röportaj sırasında devlet destekli akademik araştırma organizasyonu olan Finans ve Bankacılık Enstitüsü’nden Hu Bing, ICO’ların yasaklanmasının geçici olduğunu söyleyerek dikkat çekti. Box Mining tarafından çevrilen röportajda Bing, şu an ICO’ların devletin yasalarına aykırı bir para toplama yöntemi olduğunu söyledi.

Bing, gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra ICO üzerindeki yasaklamanın da kaldırılacağının haberlerini verdi.

Bitcoin Yasağı Kaldırılacak

Çin’in kontrollü bir çevrede, lisans programı aracılığıyla ICO’larda para toplamanın düşünüldüğünü belirtti. Bu açıklamala lisans program yapısının ise New York Finansal Hizmetler Eyalet Departmanı tarafından uygulanan BitLicense‘e benzeyebileceğini düşündürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum