Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Rusya Ateşkesi Bozdu! Füze ve Bomba Saldırıları Sürüyor

Rusya bu sabah insani koridorlara izin verdiğini duyururken Ukrayna, saldırıların sürdüğünü ve Kremlin’in anlaşmaları bozduğunu açıkladı.
Rusya Ateşkesi Bozdu! Füze ve Bomba Saldırıları Sürüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Rusya Savunma Bakanlığı, bu sabah Ukrayna’nın Mariupol ve Volnovakha şehirlerinden insani koridorlara izin vermek için kısmi ateşkes ilan etmişti. Ancak kuşatılmış Ukrayna şehri tahliyeleri iptal ederek Rusya’yı ateşkesi bozmakla suçladı.

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Rusya’nın varılan anlaşmaları ihlal ederek Mariupol, Volnovakha ve diğer Ukrayna şehirlerine füze ve bomba saldırıları düzenlemeye devam ettiği belirtildi.

Devam eden bombardımanın, sivillerin güvenli tahliyesi, ilaç ve gıda teslimatı için insani koridorların açılmasını imkansız kıldığı söylendi.
Rusya Ateşkesi Bozdu
KAYNAK: Twitter

Ukrayna, bu noktada uluslararası topluma çağrılarını yineledi. “Uluslararası toplumu Rusya’nın insani koridorların açılmasına ilişkin anlaşmaları ağır ihlalini derhal kınamaya ve Moskova’yı Rus birliklerine ateşkes emri vermeye çağırıyoruz” ifadelerine yer verildi.

Yapılan açıklamada Rus tarafının, Uluslararası Kızılhaç Komitesi sivillerin yanı sıra yaralıların ayrılması için güvenli koşullar yaratma çağrılarını görmezden geldiği söylendi.

Rusya’nın eylemlerinin Cenevre sözleşmelerinin büyük bir ihlali olduğu ve Roma Statüsü’ne göre savaş suçu nitelendirildiği eklendi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu