Yatırım yapmaya başla!

Kazalı Bir Lamborghini Gallardo’nun Standart Bir Tamirhanede Sıfır Gibi Yapılması!Rusya’daki bu Arthur Tussik YouTube kanalı popülerliğini gün geçtikçe artıyor. Kanalın içeriği; kaza sonrası kullanılmaz durumdaki otomobilleri baştan kendi imkanlarıyla yaparak yeniden yollara çıkarmak. Normal şartlarda tamirhanesine aldığı araçlar, hurdalığa gönderilmesi gerekiyor.

Yetenekli Rus usta, bilindik kaporta tamircilerinin kullandığı aletlerle aksamların hepsini elden geçirip düzeltiyor. Hidrolik çekicilerle şasi aracın ilk günkü seviyesine getirilmeye çalışılıyor. Ve en önemlisi bunları yaparken mili metrik hesaplamalar yapıyor. Buradan kolay gibi gözükse de özellikle aracın şasi kısmındaki minik diyeceğimiz kaymaklar, araç gidişini kötü etkileyebilir.

Tamirci, bazı düzeltilmesine imkan olmayan parçaları ölçülü şekilde kesip yerinden çıkartabiliyor. İşin can alıcı noktası da kestiği parçayı Lambo’dan isteyemeyeceği için alüminyumdan kendi ikinci kez imal ediyor.

Bizim mantığımıza göre Gallardo’nun fabrika dışı bir ortamda yeniden yollara çıkartılacak olması tehlikeli. İtalyan mühendisler üretim öncesi binlerce kez hesap yapıp, aracın dengeli duruşunu verecek çalışmalar yapmaktadır.

BMW 5 Serisi, Mercedes gibi markaların kazalı modellerini de ayağa kaldıran Tussik, gerçekten kupa düzeltmede dahiyane işler yapıyor. Sonunda Gallordo hiç kaza yaşamamış gibi bize baksa da güven eksikliği halen sürüyor.

Tekrarlayacak olursak; bir aracın eklenti yerlerine yapılan kaynak işlerinin orijinali kadar sağlam olacağını düşünmüyoruz. Keza bu bir hız otomobili ve içerideki insanların daha çok korunmaya ihtiyacı var. O yüzden sonradan bu süper spor otomobil satılacaksa ve alacak kişi bunu biliyorsa, çokca düşünmesini tavsiye ederiz.

Peki sizler kaza geçirseniz ve aracınız gerçekten bunun gibi trafiğe yeniden kazandırılması zor halde olsa, Tussik’in ellerine verip tamir mi ettirirsiniz yoksa ilk işiniz hurdalıklarla anlaşmak mı olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum