Yatırım yapmaya başla!

Rus Senatörün Mueller Raporuna Yanıtı: “Birisi Bu Zarar için Cevap Verecek mi?”

Mueller raporuyla ilgili yorum yapan Rus Senatör Konstantin Kosachev, “iki yıl aralıksız devam eden yalanlar" ifadeleriyle dikkat çekti. Detaylar aşağıda;
Rus Senatörün Mueller Raporuna Yanıtı: “Birisi Bu Zarar için Cevap Verecek mi?”

Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in Rusya soruşturması raporunu Adalet Bakanı William Barr’a iletmesinin ardından Barr tarafından yayınlanan dört sayfalık özet, Rus politikacılar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Çünkü Adalet Bakanı’nın Pazar günü halka açıkladığı önemli bulguların bir özetine göre Mueller, Trump’ın seçim kampanyası ile Rusya arasında herhangi bir gizli anlaşma yapıldığına dair kanıt bulamadığını bildirmişti. Kongre’nin kilit üyelerine yazdığı bir mektupta Adalet Bakanı, Mueller’in raporda başkanın bir suç işlediği sonucuna varmadığını ama aynı zamanda onu temize de çıkarmadığını belirttiğini aktardı. Rus Senatör Konstantin Kosachev de yaşananlara işaret ederek dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Pazartesi günü Facebook’tan yaptığı paylaşımla gündeme gelen Konstantin Kosachev, “iki yıl aralıksız devam eden yalanlar” ifadelerini kullandı.

Konstantin Kosachev Mueller Yorumu “Gizli anlaşma iddiaları üzerine inşa edilmiş iki yıllık üst düzey politika. İddialara göre Trump’ın Rus yanlısı pozisyonunu açıklayan gizli bir anlaşma ve bu nedenle Trump ülkemize karşı giderek daha zorlayıcı önlemler almak zorunda kaldı. Bu sadece Rus-Amerikan ilişkileri için iki yıllık kayıp değil, onlar için basit bir şekilde mahvedici oldu. Birisi bu zarar için cevap verecek mi? Birisi özür diliyor mu? Birisi bir şey ayarlayacak mı?” dedi.

Öte yandan Mueller Trump’ın soruşturmayı etkilemeye çalışıp çalışmadığına karar veremediğinden, Barr, Rod Rosenstein ile birlikte başkanı engellemeyle suçlamak için yeterli delil olmadığı sonucuna vardıklarını kaydetti.

Mueller Raporuna Gelen YorumlarBarr ayrıca, soruşturmanın Trump’ın veya kampanyasındaki herhangi birinin kampanyada Rusya ile anlaştığı ya da koordine ettiği sonucuna varmadığını söyledi. Adı gizli tutulan bir Kremlin kaynağı konuyla ilgili; “Rus müdahalesinin suçlamaları bizim için bir haber değil, her seviyede böyle bir anlatı birkaç kez sunuldu ve Barr’ın Mueller’in raporunu değerlendirmesi herhangi bir değişiklik yapmadı” dedi. Soruşturmayı cadı avı ifadeleriyle tanımlayan Trump ise Barr’ın mektubu kamuoyuna açıklamasının ardından zafer kazandığını iddia etti.

Ne var ki yaklaşık iki yıllık bir araştırmayı takiben Barr’ın iki gün içinde sonuçlara nasıl ulaştığı hakkındaki eleştirilerle yeni bir tartışma daha ortaya çıktı. Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov de bugünkü basın toplantısında Mueller raporuyla ilgili bir çeşit gizli anlaşmanın yapılmadığının tanınması dışında yeni bir şey görmediklerini söyledi. Ayrıca Çinli filozof Konfüçyüs’e gönderme yapan Peskov; “Hiçbir şey karanlık bir odada, siyah bir kedi aramak kadar zor değildir. Hele odada siyah bir kedi yoksa!” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum