Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

Rus Polisi 180 Derece Ters Sürüş Denemesinde Çuvallıyor!Rus Polisi 180 Derece Ters Sürüş Denemesinde Çuvallıyor!

Bazen araçlarla yapılan akrobatik hareketlerin sonu her zaman iyi sonuçlanmaz. Rus Polisi, bir eğitim çerçevesinde otomobillerde geri geri giderken aniden ters yöne nasıl dönülür, onun eğitimini almışlar. Ancak çok da başarılı oldukları söylenemez.

İşi sadece, sizin direksiyon hareketiyle kombin hareket sıralamasını doğru yaptığınız ile alakalı değildir. Bir kere aracın bu tip atletik hareketlere karşı dirençli olması gerekiyor. Yani süspansiyon ve şasinin esnekliği ile birlikte sağlamlığı büyük rol oynamaktadır.

Lada’nın Vesta modeli ile gerçekleştirilen eğitimde dron çekimleri sayesinde çok net görüntüler geliyor. Düşük sayılamayacak bir merkez noktasına sahip Vesta, tek harekette devrilme eğilimine giriyor.

Arabistan’nın uzunlamasına yollarında sivil halkın yaptığı o tehlikeli sürüşler aklımıza geliyor. Çoğu zaman 200 km/h‘de el frenini çekerek aracı spin pozisyonu getiriyorlar ve yüzlerce metre dönerek gitmelerine rağmen, bazıları takla atıyor. Kullandıkları araçlar üzerinde de bir takım amaca uygun işlemler yaptıklarını da düşünmüyoruz.

Lada Vesta 180 derece dönüş denemesi bir dublör tarafından gerçekleştirilmiş. Henüz işin başındayken yapılan bu kaza biraz trajikomik olmuş. Acaba sürücü neyi hesap edemedi? Arabanın bu işi yapabileceğine mi inandı yoksa araba yapacaktı hızını mı ayarlayamadı ? Dönüş eğitiminde baştan çuvallandı ve Rus Polisi sanırız farklı bir eğitici bulmak zorunda.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur