Rus Gosha’nın GT-R’ı 21 Saniyede 340 km/h’ye Çıkıyor!

2007 yılından beri bu aracın üzerindeki bilimsel deneyler bitmemiştir. Godzilla lakabını alması kesinlikle tesadüf değil. 1600 ps güce çıkartılan GT-R‘ın daha fenasıyla da karşılaşmıştık. 0-400 metre rekoru için 3.300 beygirlik bir R35, ABD’li AMS şirketi tarafından hazırlanmıştı. Hatta bizler ona “asfaltın resmi sapanı” adını takmıştık.

AMS belki iki katı güçte olabilir ancak Gosha’nın ki de azımsanacak cinste değil. Bugatti Chiron’dan 100 ps fazla olan ateşli Godzilla, Almanya’da bir hız denemeleri yapmış. Horultulu halde start çizgisine gelen Nissan, ilk kalkış denemelerinde istediği sonucu alamıyor.

1600 ps ile çalışan motoru stabil şekilde aynı düzlemde koruyabilmek için kolay değil. Forged motorların güce göre parçaların iyi seçilip, yazılım kısmında profesyonel kodlama yapılması gerekiyor. Yoksa ünitenin ilk 10 metrede patlama olasılığı yüksek!

GT-R’ın arka tamponunun her an yere vuracakmış edasındaki gidişi, asfalt araçlarında teknolojinin nasıl uygulandığını bizlere gösteriyor. İşin sonuna baktığımızda, şirket son denemesinde Nissan’ın 340 km/h’ye gelmesini sağladı. Ve bunu 21 saniyede yaptı.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur