Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rus Banka Tinkoff Investments Kripto Para Hizmetlerini Araştırıyor

Rusya Merkez Bankası'nın engellerine rağmen Tinkoff Investments kripto para birimlerine aracılık hizmetini araştırıyor. Ayrıntılar haberde;
Rus Banka Tinkoff Investments Kripto Para Hizmetlerini Araştırıyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Rusya’nın büyük bankalarından Tinkoff’un çevrimiçi aracı kurumu Tinkoff Investments, Rusya Merkez Bankası’nın bankayı bu tür araçları başlatmaktan alıkoymasına rağmen kripto para birimi yatırım hizmetlerini araştırıyor.

Tinkoff Investments başkanı Dmitry Panchenko, bankanın aracılık portalının kripto para birimi yatırımıyla ilgili projeleri düşündüğünü ancak belirli fikirleri tartışmak için henüz erken olduğunu söyledi.

Panchenko, şirketin kripto ile ilgili hizmeti hedefleyen araştırma ve geliştirme girişimleri üzerinde çalıştığını ifade etti. Tinkoff Investments, özellikle uluslararası ödeme devi PayPal gibi şirketlerin kripto ürünlerine ve ayrıca Revolut ve Robinhood gibi kripto dostu uygulamalara bakıyor.

Panchenko, yerel düzenleyicilerin Tinkoff Investments gibi şirketlerin kripto yatırım hizmetleri sağlamasına henüz izin vermemesine rağmen, Rusların borsalarda 15 milyar dolardan fazla kripto varlığı bulunan yabancı platformlarda ticaret yaptığına dikkat çekti.

İnsanların bir şekilde kripto paralara maruz kaldığını söyleyen Panchenko, bu hizmetlerin Rus hukuk sistemi içinde sağlanmasının doğru olacağını ancak günümüzde hukuki zemin olmadığını ve araştırma yapılması gerektiğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Geçtiğimiz haftalarda Rus merkez bankası, ülkedeki kurumların kripto para ticareti yapmasını engelleyecek düzenleme yapmıştı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın