Yatırım yapmaya başla!

Rus Şirket Aurus, Senat Limuzin & Sedan’ın İlk Avrupa Çıkarmasını Yaptı!

Rusya'nın otomotivinde en lüks yüzü olacak Aurus firması, modellerinin ilk Avrupa gösterimini gerçekleştirdi.
Rus Şirket Aurus, Senat Limuzin & Sedan’ın İlk Avrupa Çıkarmasını Yaptı!

Aurus Senat için başlığımızı “Rusya’nın Rolls Royce Phantom’a Cevabı” olarak atmıştık. Gelen yorumlara baktığımızda da herkes bizle aynı fikirdeydi. Zira Rusya Devlet Başkanı Putin, bu markalaşmaya bizzat destek vermiş, açılışını yapmıştı. Yerel bir Rus şirketi olan Aurus, zırhlı limuziniyle de önemli kişileri koruyacak. Senat’ın ilk Avrupa’ya çıkışı Cenevre’ye oldu ve altın sarısı rengiyle adeta tank gibi gözüküyor.

Marka, araçlarını iki kısımda yapıyor. Birincisi uzun ve tam donanımlı limuzin diğeri ise sedan şeklinde. Özel araçların şekilleri de Rolls Royce tasarımlarını yoğun olarak gösteriyor. Lüks araçların nelere sahip olduklarına baktığımızda, neredeyse tüm parçaları birinci sınıf malzemelerden imal edilmiş. Odak nokta devlet yetkilileri olduğu için biraz da olması gerektiği gibi…

Marka halka açık ve satın almak isteyenlere satışları yapılacak.

Rus Aurus, otomobil üretimine çok ciddi giriş yaptı. Öyle ki Senat Limuzin 6.630 mm uzunluğu-4.300 mm dingil mesafesiyle Phantom ve Maybach 62S’i de geride bırakıyor! Senat Sedan daha küçük olsa da 3.300 mm’lik dingil açıklığı sunuyor. Dış kısımda özellikle ön bölümdeki ızgara ve far kısımları özgün olmasa da kokpitinin kalite seviyesi belki bunu düşündürmeyecek.

Müşteriler, İngiliz araçlarının sunabileceği kadar lüks ögelere sahip olacak.

Oturamasak bile en kaliteli deriden yapılmış koltukların çok rahat olabileceğini biliyoruz. Masaj dahil olmak üzere birçok fonksiyonu barındıran koltuklar, arka kısımda iki kişiyi ağırlıyor. Ahşap trimler ile birlikte yine parlak malzemeler en kaliteli olanlardan seçilmiş. Dijital kısımlarda işlevsel büyük bir bilgi ekran da unutulmamış.

Barındırdığı motor sayesinde üzerindeki ağır yükle rağmen çok hızlı araçlar olabilmişler.

4.4L hacimli V8 motordan 590 ps güç alınmış. Bu Senat Sedan’ın 6 saniyede 100 km’ye çıkmasını sağlıyor. Diğer tarafta daha ağır ve uzun limuzin içerisinde devasa 6.6L V12 çalışıyor. 848 beygirin ulaştığı kalkış rakamı ise 9 saniye civarları.

Fiyatları yine açıklanmadı ancak piyasaya iddialı giriş yapan Aurus, Rolls Royce ve Bentley’den %20 ile %30 civarı daha ucuz olacağı söylendi. Sıkıntı şu ki Aurus her ne kadar ön siparişleri kabul etse de üretim son derece sınırlı olacak. O yüzden planlarda Tataristan’a bir tesis açarak yıllık üretimin 5.000 adede gelmesi sağlanacak. Rus markanın bu güzel otomobil çalışması için yorumlarınız ne olur?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum