Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

RTALB Hisseleri Güler Holding’in Pay Satışıyla Çakıldı!

Güler Yatırım, bağlı ortaklıklarındaki pay alım satım bildirimi hakkında açıklama yaptı. Şirketin satım kararı RTALB hisselerinde düşüş yarattı.
RTALB Hisseleri Güler Holding’in Pay Satışıyla Çakıldı!
HABER GİRİŞ

Güler Yatırım Holding A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) bağlı ortaklıklarındaki payları hakkında açıklama yaptı. RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret A.Ş. (RTALB) sermayesindeki hisse satışlarını açıkladı.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre 23 Aralık Cuma günü itibarıyla 14,10-14,77 TL fiyat aralığından 1.338.136 TL nominal değerli RTALB’ye ait payların satış işlemi gerçekleştirildi.

Bu satış işlemi sonrası Güler Yatırım Holding’in RTALB sermayesindeki doğrudan sahip olduğu yüzde 12,19 oranındaki pay oranı yüzde 10,85’e çekildi.

Satış işlemi öncesinde yüzde 36,79 olan oy hakkı oranı ise yüzde 36,33’e indi. Ayrıca şirketin bağlı ortaklıklarından olan ICG Finansal Danışmanlık A.Ş. (ICG) vasıtasıyla da RTALB paylarından satış yapıldığı bildirildi.

23 Aralık Cuma gününde 14,60-15,48 TL fiyat aralığından 4.000.000 TL nominal değerli RTALB’ye ait payların satış işleminin ICG tarafından gerçekleştirildiği paylaşıldı.

GCM Yatırım Banner

Satış işlemi sonrası ICG’nin RTALB sermayesinde doğrudan sahip olduğu pay oranının yüzde 17,20’den yüzde 13,20’ye düştüğü açıklandı.

Satış işlemi öncesinde yüzde 38,66 olan oy hakkı oranının ise yüzde 37,27’ye çekildiği aktarıldı.

RTALB 26 Aralık Anlık Yazım
Kaynak: Paratic Piyasalar

Şirketin hisse satışı kararı, RTALB hisselerinde düşüş yaşattı. Hafta kapanışında satış gören RTALB hisseleri yeni haftaya düşüşle başladı.

RTALB hisseleri haftanın ilk işlem gününde günlük yüzde 5’e yakın düştü. Gün içerisinde 13,32 TL’yi gördükten sonra saat 11.10 itibarıyla 13,40 TL seviyesinde işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.