Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

RTA Lab 1,5 Milyon Adet Ürün Siparişi Alırken Hisseleri Toparlanıyor

RTA Lab hisseleri saat 16.06’da gelen ürün siparişi açıklamasının ardından yönünü yukarı çevirse de eksi bölgede kalmayı sürdürüyor.
RTA Lab 1,5 Milyon Adet Ürün Siparişi Alırken Hisseleri Toparlanıyor
Son Güncelleme: 
Yorum

RTA Lab Biyolojik Ürünler İlaç ve Mak. San. Ticaret A.Ş. Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda ürün siparişi hakkında bilgilendirme yaptı. Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü’nün kendilerinden 1.500.000 adet SARS-Cov-2 (2019-nCov) RT-q PCR tanı kiti siparişi verdiğini açıkladı. Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması kapsamında 8 Ekim’de 1,5 milyon tanı kiti teslimatı yapılmıştı.

RTALB koduyla, BIST kimya, petrol ve plastik endeksi altında işlem gören hisseler satış ağırlıklı bir gün geçirdi.
RTA Lab Hisseleri %0,75 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Güne 21,04 liradan başlayan hisseler negatif dalgalı hareket etti. Saat 14.00’te 20,80 lira ile günün en düşüğünü kaydetti. Sonrasında da düşüş isteğini devam ettirirken, saat 16.00 sonrasında gelen KAP açıklamasının ardından yönünü yukarı çevirdi.

Kaybının bir kısmını silen şirket hisseleri, saat 16.17’de %0,75 değer düşüşle 21,10 liradan işlem görüyor. RTA Lab hisseleri bu haftayı %1’e yakın kazançla bitirmeye hazırlanıyor.

Aylık bazda %9’a yakın düşen hisseler 20,50 – 23,66 arasında işlem gördü. Yıllık süreçte 16,77 gördüğü en düşük, 54,45 en yüksek fiyat oldu. Bir yılda yatırımcısına %50 oranında kaybettirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu