Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

RTA 800 Bin Adet Covid-19 PCR Testi Siparişi Alırken Hisseleri Sert Düşüşte

RTA Laboratuvarları, DMO'dan 800 bin adet SARS-COV-2 RT-q PCR tanı testi kiti siparişi aldığını açıklarken hisseleri sert düşüyor.
RTA 800 Bin Adet Covid-19 PCR Testi Siparişi Alırken Hisseleri Sert Düşüşte

RTA Laboratuvarları Biyolojik Ürünler İlaç ve Makine Sanayi Ticaret Anonim Şirketi (RTA Laboratuvarları) hisseleri bugünkü işlemlere devre kesici ile başladı. Üst üste iki kere devre kesiciyi aktif eden hisseler, hızlı yükselip sert düştü. Daha sonra %9’dan fazla düşüşünü sürdürdü.

RTA tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimle Devlet Malzeme Ofisi (DMO) tarafından bugün 800.000 adet SARS-COV-2 RT-q PCR tanı kiti sipariş edildiğini öğrenildi.

RTA Laboratuvarları’nın RTALB kodlu hisseleri bugünkü işlemlere 37,08 liradan başladıktan sonra devre kesici sistemine girdi.
RTA Hisseleri %2,85 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Dünkü işlemleri yine devre kesici ile 33,72 liradan sonlandıran hisseler, bu sabah hızlı yükseldi. Devre kesicinin ardından hızlı geri çekilen hisseler 30,36 liraya kadar geriledi. Daha sonra toparlanma eğilimi gösterse de düşüşten kurtulamadı.

RTA hisseleri TSİ 17:35 sularında %2,85 oranında düşüşle 32,70 liradan işlem görmeye başladı. Hisselerin aşağı yönden aldığı ilk destek 28,50 lirada bulunurken, yukarı yönde 35,22 lira seviyesi takip ediliyor.

Hisselerin performansı izlendiğinde ise haftalık %34,17 oranında yükseliş gösterirken, aylık %34,40 güçlendiği görülüyor. Yıllık bazda ise %569,69 değer kazancı kaydettiği gözleniyor.

Akşam saatlerinde gelen sipariş bildiriminden önce öğle saatlerinde, “COVID-19 virüsünün tespitinde faydalanılan ve şirketimize ait olan Diagnovital® HS SARS-CoV-2 Real Time PCR Kit, v2.0′ inin Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu nezdinde Ürün Takip Sistemi’ne kaydı gerçekleşmiştir.” bildirimi yapılmıştı.

Bu kitin Diagnovital HS SARS-CoV-2 Real-Time PCR Kit ile aynı formülasyona sahip olduğunu bildiren şirket, tarama süresinin kısaltıldığını belirtti.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum