Yatırım yapmaya başla!

Komedyen Rowan Atkinson 29 Araçtan Biri Olan Mercedes 500E’sini Satıyor!

Komedyen ve aktör Rowan Atkinson'un ikinci kez sahip olduğu Porsche'nin geliştirdiği Mercedes 500E modeli Klasik Otomobiller Müzayedesi'nde satılıyor.
Komedyen Rowan Atkinson 29 Araçtan Biri Olan Mercedes 500E’sini Satıyor!

Ünlü komedyen Rowan Atkinson, soldan direksiyonlu, garajının en güzel otomobil örneklerinden birisini satıyor. Geçtiğimiz ay Mercedes’in Porsche ile olan iş birliğinden çıkan 500E‘den bahsetmiştik. Üç yıldızın sahibi, en yüksek güce sahip E500’ün daha hızlı gitmesi gerektiğinden çıkan projesini Porsche’ye paslayarak 500 adetlik 5.0L V8′ten inanılmaz güçler çıkartılmış.

Sizlerin de çok sevdiği nadir araç haberlerinden yine en özellerinden birisinin satışının haberini veriyoruz. Atkinson’un komedyenliğinin yanında araba hastalığının da olduğunu öğrendik. Mercedes 500E’ye başlamadan önce aşağıda sizlere biraz da garajındaki otomobillerden bahsedeceğiz…

Rowan Atkinson’un garajında her türlü arabaya rastlamak mümkün.

İngiliz aktörün ilk olarak hipercar merakından söz edelim. McLaren F1‘e sahip ve bu araçla iki kez kaza yaptı! Şöyle ki bu ilk F1’e sahip olan kişilerden birisi de Atkinson olarak kayıtlarda geçiyor. Geçirdiği 2 kazanın onarımı, aracın fiyatının 2 katı masrafa yol açtığı da raporlarda geçiyor.

Garajının ikinci üyesi Aston Martin. Japon araçlarını da seven komedyen Honda NSX ile de zevkli dakikalar geçirmiş. Çeşitli BMW modellerinin dışında İtalyan Ferrari 456 GT‘ye de sahip olduğunu öğrendik.

İngiliz zengin aktörün bu ikinci 500E’si.

Kaynaklarımızdan öğrendiğimiz duyuma göre Atkinson 2018 yılının Şubat ayında Lancia Thema ile birlikte Mercedes 500E sattığını öğrendik. Garajına sanırız devridaim yapıyor. Gümüş roketin geçmiş hikayesine baktığımızda; aktör sedanı 1991 almış ve 4 yıl sonra satmış. Satın alan kişi de özenli bakmış ki Atkinson 23 sene sonra 2017 yılında aracı tekrar satın almış.

Klasik Otomobil Müzayedesi sağlam bir Mercedes’i ağırlayacak.

“Koyun postunun altına saklanan bir kurt” olarak gördüğümüz Mercedes 500E, parıldayan bir gövde ve dış parçalara sahip. Füme parça detayları ile dış güzelliği desteklenen ikonik araç, günümüzde bile geniş hayran kitlesine sahip.

Rastladığınızda klasik bir E200 olarak göreceğiniz 500E’yi, arka kısımda keşfetmeniz mümkün.

İçindeki gücü profesyonelce saklayan Merso’nun bagajındaki model çıkartmasından başka onu tanıyabileceğiniz ibaresi bulunmuyor. İyi bir kondisyona sahip modelle uzun diyebileceğimiz kilometreler yapılmış.

Desenli kokpiti, diri ve kalite seviyesini her yerde belli ediyor.

Şirketin insanlara sunduğu klasman araçları kalite üzerine. Yani bu ilk model içinde son model içinde değişmeyen bir gerçek olarak uzun yıllardır hayatımızda gösteriliyor. Gri deri kaplama koltuklarda, kapılarda ve konsolun bazı kısımlarından canlılığını kaybetmemiş.

28 yıl sonrasında sıfır araba hissiyatı verecek çok fazla otomobile rastlayamazsınız! Ve ayrıca kilometre sayacına bakarsak 193.895 km yol yaptığını görüyoruz. Aracın öylece bırakılmadığını, uzun süre motorunun zevkine varıldığını anlıyoruz.

Porsche ile daha sarsıcı hale getirilen motorundan da bahsedelim.

Önceki 500E içeriğimizde söylediğimiz gibi Mercedes 500 adet olacak en güçlü E Serisi’ni Porsche’den yapmasını istemiş. Kaputun altında kükremeye her daim hazır olan 5.0L V8, 326 ps ile zamanında rakamsal olarak dört kapılı sedanlara göre çok iyi bir rakam veriyor. Heybetli ve kilolu yapısına aldırmadan 5.9 saniyede hızlanabiliyor.

Klasik Otomobil Müzayedesi kapsamında satılacak olmasından dolayı, komple fiyat değerlendirmesi yapılmış. Onun için de motor, iç mekan, vites ve diğer aksamlar üzerinde puanlamalar yapılmış. 500E için verilen tahminler 50.000 Euro‘ya kadar satılması yönünde. Dolar karşılığı da 56.000. Rowan Atkinson’un bakalım Silver Arrow’unu kim satın alacak!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum