Yatırım yapmaya başla!

Rönesans Holding Ruslarla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Kurmak için Anlaştı

Rönesans Holding ile Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF), Rusya’daki üniversitelerin bünyesinde eğitim ve araştırma hastaneleri yapmak için ortak bir projeye imza attı.
Rönesans Holding Ruslarla Eğitim ve Araştırma Hastaneleri Kurmak için Anlaştı

1993 yılında Erman Ilıcak tarafından kurulan, gayrimenkul yatırımı ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren Rönesans Holding Rusya Federasyonu’nun varlık fonu Rusya Doğrudan Yatırım Fonu (RDIF) ile bir anlaşmaya vardı. Buna göre Rusya’nın farklı yerlerinde kurulacak olan eğitim ve araştırma hastanelerini kapsayacak ortak bir proje hayata geçirilecek.

RDIF-Rönesans Holding ortaklığına yönelik sözleşme bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ziyareti sırasında imzalandı.

Rönesans Holding sahibi Erman Ilıcak, Forbes’in En Zengin 100 Türk listesinde 3,8 milyar dolarlık servetiyle ilk sırada yer aldı. Ruslarla yapılan anlaşma kapsamında Rus ve yabancı üniversitelerin tıp merkezlerine son teknolojiyle donatılmış eğitim ve şehir hastaneleri kurulacak. Bu projede ise Rönesans Holding’in altyapı inşaatı ile uygulama ve destek alanlarındaki uzmanlığından yararlanılması planlanıyor.

Söz konusu ortak proje sayesinde Rusya’da yeni tıbbi ekipmanlarının kullanımının yolu açılacak.

Ortaklık çerçevesinde sadece tıbbi ürünlerin kalite ve kurulumunun üst seviyede olması, tıbbi ekipman, cihaz ve ilaçların gerektiği gibi yenilenmesi sağlanacak. Konu hakkında açıklama yapan Rönesans Holding Başkanı Dr. Erman Ilıcak RDIF ile yapılan her türlü işbirliğinin Türkiye ve Rusya arasında stratejik bir önem taşıdığını ifade etti. Rönesans’ın Rusya’da birçok önemli projede yer aldığını, bugüne kadar 1,3 milyar dolarlık gayrimenkul yatırımına imza attıklarını açıkladı.

RDIF CEO’su Kirill Dmitriev ise bu ortaklık sayesinde Rus üniversitelerinde 15 eğitim ve araştırma hastanesi kurmayı planladıklarını belirtti.

Büyük ölçekli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlandıklarını dile getiren Dmitriev, bu sayede akademik düzeydeki tıp eğitiminde kalitenin yükseleceğini, dijital teknoloji alanlarından faydalanılacağını aktardı.

Projenin büyüklüğü ve öneminden bahseden Erman Ilıcak ise holding olarak Türkiye’de elde ettikleri medikal inşaat ve sağlık işletmeleri tecrübelerini Rusya’ya taşıyacaklarını anlattı. Rönesans’ın 28 farklı ülkede müteahhitlik deneyimine sahip bir şirket olduğunu, bu deneyimleri sağlık alanında da kullanmayı hedeflediklerini ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sektörel kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum