Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Rönesans Gayrimenkul Yatırım için Halka Arz Raporu Geldi

Bu hafta halka arz işlemleri için talep toplayacak olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin fiyat tespit raporuna ilişkin analist görüşü geldi. Detaylar haberde;
Rönesans Gayrimenkul Yatırım için Halka Arz Raporu Geldi
HABER GİRİŞ

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş.’nin fiyat tespit raporuna ilişkin analist raporu paylaşıldı. Nisan ayının ilk haftası Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) halka arzı için onay alan ve 17.04.2024 – 19.04.2024 tarihleri arasında 135 TL’den talep toplayacak olan Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın halka arz fiyatı makul bulundu.

Raporda, “Net aktif değer (NAD) analizine yüzde 50 oranında ve piyasa çarpanları analizine yüzde 50 oranında eşit ağırlık verilerek hesaplanan halka arz öncesi ağırlıklı özsermaye değerini makul buluyoruz. Pay başına halka arz değeri üzerinden yüzde 27,5 oranında halka arz iskontosu uygulanarak 135,00 TL olarak belirlenen Rönesans Gayrimenkul Yatırım pay başına halka arz fiyatının makul olduğunu düşünüyoruz” denildi.

Halka arz büyüklüğü 4,5 milyar TL olan şirketin NAD analizi sonucuna ve piyasa çarpanları analizine göre yüzde 50-yüzde 50 oranında eşit ağırlıklandırılmasının makul karşılandığı kaydedildi.

Ayrıca açıklamada, “Benzer şirketlerin NAD hesaplama metodolojisiyle uyumlu olabilmesi açısından Rönesans Gayrimenkul Yatırım’ın NAD’ının hesaplanmasında, 31/12/2023 tarihli gayrimenkul değerleme raporları ve 30/09/2023 tarihli bağımsız denetimden geçmiş finansal tablolarının kullanılmış olmasını makul buluyoruz” ifadelerine yer verildi.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.