Yatırım yapmaya başla!

Milyarder Yatırımcı Ron Baron: Benim Gibi İnsanlar Yüzde 50 Vergi Ödemeli

Baron Capital’in kurucusu olan Ron Baron, aşırı derecede zenginlerin daha yüksek vergiler ödemesi gerektiğini savunarak dikkat çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar;
Milyarder Yatırımcı Ron Baron: Benim Gibi İnsanlar Yüzde 50 Vergi Ödemeli

Milyarder yatırımcı Ron Baron, Perşembe günkü açıklamasında ABD’deki ekonomik ve politik sistemin iyi çalıştığını ama aynı zamanda aşırı zenginlerin daha yüksek vergi ödemeleri gerektiğini savundu. Yönetimi altında 28.3 milyar dolar varlığı olan Baron Capital’in kurucusu, kapitalizmin eğitimli ve sistemden yararlanabilen insanlar için çalıştığını anlattı.

“Büyük miktarda para kazanan kişilerin vergi ödememesinin adil olduğunu düşünmüyorum. Benim gibi insanların vergilerde yüzde 50 ödeme yapmasının adil olduğunu düşünüyorum.” diyen Baron, eğer ödediği vergi miktarı konusunda gerçekten endişeleniyorsa da Florida’da yaşayıp burada yüzde 30 vergi ödeyebileceğini belirtti.

Sonuçta Capitol Hill’de Massachusetts Senatörü Elizabeth Warren ve New York Temsilcisi Alexandria Ocasio-Cortez gibi Demokratlar, zenginleri adil paylarını ödemeye zorluyorlardı.

Elizabeth Warren Gibi Demokratlar Zenginlerin Daha Çok Vergi Ödemesini Gerektiriyor 2020 başkanlık seçimlerine adaylığını koyan Elizabeth Warren, 50 milyon doların üzerinde varlıkları olanlara ekstra yüzde 2, 1 milyon doların üzerinde varlıkları olanlara ise yüzde 3 ekstra vergi getirmeyi planlıyordu. Zengin Amerikalılar için servet vergisi çağrısı yapan Trump’ın rakibi Elizabeth Warren’ın yanı sıra Ocasio-Cortez de 10 milyon doların üzerindeki gelirlere yüzde 70’lik marjinal bir vergi oranı istiyordu.

Daha çok vergi getirilmesi taraftarı olan Baron’un Forbes’a göre 2.2 milyar dolarlık serveti vardı ve bunu düşük değerlendirildiğine inandığı hisseler satın alıp bunları ortalama 14 yıl saklayarak edinmişti.

Milyarder Yatırımcı Ron Baron: Benim Gibi İnsanlar için Yüzde 50 Vergi Ödemek AdilServetini etkileyebilecek Demokratların politikalarından endişe edip etmediği yönündeki soruya ise Baron, yaşam hedeflerinin farklı şeylerde harcayabilmek için para kazanmak için olmadığını aktardı. “Ailelerine bakabilecek bireylere hizmet sunabilmek için devam edebilecek bir iş kurmak istedim” diyen Baron, zenginlerin daha çok vergi ödemesi gerektiği konusunda hemfikir olduğunu açıkça belirtti. Baron ile aynı fikirde olan zengin iş liderleri arasında Microsoft’un kurucusu bağış rekortmeni Bill Gates de vardı.

Gates, zenginler için daha ilerici vergileri desteklediğini ancak Ocasio-Cortez’in planı gibi yüksek gelirli dilimleri hedefleyen tekliflerin çok dar olduğunu söylemişti. Milyarder girişimci ve hayırsever Richard Branson da zenginlerin vergilendirilmesinin “mantıklı” olduğuna inanıyordu. Virgin Grubu’nun kurucusu verdiği bir demeçte, aşırı zenginlerin servet eşitsizlikleri dahil dünyadaki en büyük sorunlardan bazılarını çözme sorumlulukları olduğunu vurgulamıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum