Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce Hibrit Araç Dönemine Dahil Olmayacak!

Rolls Royce, elektrikli araçlar konusundaki kesin ve net fikirlerini söyledi.
Rolls Royce Hibrit Araç Dönemine Dahil Olmayacak!

Otomobillerin en üstündekiler henüz elektrik akımına kapılmayarak, olayı en zirvede halletmek istiyor. İngiliz Rolls Royce, Phantom üzerinden 102EX konspet ile elektrikli araç dünyasına adım atacağını söylemişti. Geçtiğimiz ay da markanın muadili Bentley de gösterdiği EXP 100 GT Concept ile elektrikli araç sınıfında kendi göstereceğini bizlerle paylaşmıştı.

Yeni araç teknolojilerde aslında R.R’nin ne yapmak istediğini çözdük. Zira EV araç konusu gibi otonom sürüşlü otomobillerdeki düşünce tarzı da aynıydı. İşte detaylar;

Rolls Royce elektrikli araçları başlatmada acele etmeyecek.

En hacimli benzinli motorlarla hareket eden R.R modelleri şu anda insanların isteklerini karşılayabiliyor. 6.6 – 6.7 V12‘lerin +500 beygir güçleri gerek taşımada gerekse de kalkış hızlarında yeterli. Zaten 2.5 tonluk makinalarda alınacak hissiyat sadece yol ortamın değişmesi olacaktır!

Konu hakkında şirket CEO’su Torsten Müller-Ötvös EV araç akımına “doğru zaman”ın olduğunu söyledi. Bentley’in izlediği melez araçlar için yatırımın mantıksız olduğu düşünülüyor. R.R, fişli plug-in hibrite yapılacak ekstra yatırımın, biraz daha bekleyip elektrikli bir araca yapılmasının boşa giden bir yatırım olmayacağını aktarıyor.

Rolls Royce 2011 yılında yaparım dediğini muhtemelen 2025 yılında gerçekleştirecek.

Emisyon duvarı herkesi etkilediği gibi mutlaka Rolls Royce tarafını da etkileyecek. Araç marka modellerindeki ortalama CO2’nin fazlalık gösterdiği seviyede Phantom veya Zenith versiyonla veda edilecek Ghost‘un sessiz motorlarla beslenmesi gerekecek.

“Daha büyük şirketlerin melezlere ve her türlü farklı teknolojiye girmeleri uygun olabilir.” diyen Müller-Ötvös, sonraki dönemlerde paranın nereye yatırılması gerektiğine iyi bir planlama yapılması gerektiğini savunuyor.

Araştırmalar ve mevzuatlara göre bir süre sonra benzinli, homurtlu seslerle gezen otomobiller görmemiz gittikçe zorlaşacak. Lüks mimari araçları temelinde de sessiz olduğu için en azından makam koltuğundakiler hissetmeyecek.

Rolls Royce’nin aksine VW bünyesinde bulunana Bentley’in fişli hibrit motorları kullanacak. 2023 yılına kadar plug-in hibriti araçlarına yerleştirileceği ve 2025 yılında da tamamı elektrikli döneme adım atılacağından söz edilmişti.

Anladığımız kadarıyla Müller-Ötvös, rekabet anlamında Bentley’in 2025 yılındaki tamamı elektrikli araçlarına yönelik bir atak yapması bekleniyor.

Rolls Royce’nin EV araçlara karşı olan düşünceleri bunlar. Sizce İngiliz marka eşsiz zevklerin mimarı 6.7 V12 ile mi olmalı yoksa elektrikli mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum