Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce’un Sweptail Modeli Üzerinden Tam Otonomlu Yapısı Hayal Edilmiş!

Rolls Royce'den geleceğin süper lüks otonom araçlarına yönelik inanılmaz bir konsept tasarım geldi!
Rolls Royce’un Sweptail Modeli Üzerinden Tam Otonomlu Yapısı Hayal Edilmiş!

Rolls Royce’nin herkes gibi düşünmediğini, farklı bir dünyası olduğunu çıkardığı her modelinde bunu bize göstermişti. Markanın genel kalite seviyesi normal bir aracın 4 katı ve ayrıntılarında en profesyonel firmalarla çalışıyor. Biliyoruz ki araçlarda elektrik dönemini geçiyoruz ve kendi kendine gidebilen araç teknolojisinin daha başlarında sayılırız. Rolls Royce bu zamana kadar otonom sürüşe dair bir çalışma yapmamıştı.

Otonom araçlara dair “Neden” sorusuna fazla maruz kalan şirket CEO’su Torsten Müller’de “yarı otonom tekniğini kullanmayacağız” açıklamasıyla duruma noktayı koymuştu. Anacak Müller yüksek seviyeli otonom sürüş için aynı şekilde konuşmamıştı. İngiliz markanın 5. seviye özerk sürüş özelliği ile birlikte nasıl bir kasa yapısına kavuşturulacağının hayali kurulmuş. Çizimler oldukça da çekici duruyor!

Geleceğin Rolls Royce’si Sweptail üzerinden çizilmiş.

Dünyanın gelmiş geçmiş en pahalı ve lüks otomobili olarak imal edilen R.R Sweptail, ilerisi için planlanan otonomlu bir modele beden çizgilerini vermiş.

Modelin her bir detayı günümüzün çok üzerinde şekillendirilmiş.

En pahalı kaput logolarının ilk sırasında yeralan The Spirit of Ecstasy‘de dahil olmak üzere yeni modele hayret verici stiller yüklenmiş.

Tok bir burun yapısı, geleneksel büyük duruşunu vurguluyor. Uzun yapısı arka çamurluklarda eskiye dönerek, retro havayı bizlere veriyor.

Tampon ve farlar ayrı modellerden alınmış.

Tampon şekillerine bakıldığında Sweptail’den alındığı belli olurken, far yapısının aksine markanın önceki en lüks modeli Wraith parçalarını görüyoruz.

R.R’nin ilk konsepti 103EX‘de ilham kaynağı olmuş.

103EX, 112 yıllık marka tarihinin sunulan ilk konsepti olmuştu. Aslında gösterildiğinde Rolls Royce‘nin ne demek istediğini anlamıştık.

Direksiyonsuz ve sadece bir ekrana sahip iç mekanı, planların şoförsüz kullanım üzerine yapılacağını işaret ediyordu.

İngiliz markanın, geleceğin model serilerinin de nasıl olacağı bu çizimlerde söyleniyor olabilir.

Şeffaf bir yapı üzerinde kaleme alınan R.R konsept, slim farları dışında Led aydınlatmaya verilen biçimler de değişik gözüküyor.

Dünyanın sonuna kadar lüks ve konfor anlayışında zirveyi bırakmayacak olan R.R, otonomla beraber kapıları açan şoför döneminin sonuna yaklaşıldığını bizlere aktarıyor. Yarı otonomun saçma olduğunu düşünen marka full otonoma sağlam bir geçiş yapacağa benziyor…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum