Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Rolls-Royce Hisseleri İngiliz Göstergesi FTSE 100’ün Yıldızı Oldu

İngiliz havacılık, mühendislik ve savunma şirketi Rolls-Royce hisseleri, bugün FTSE 100’ün yıldızı olarak ön planda. Yükselişin ardındakiler ve detaylar aşağıda;
Rolls-Royce Hisseleri İngiliz Göstergesi FTSE 100’ün Yıldızı Oldu

İngiliz Rolls-Royce hisseleri, yüzde 4’ün üzerinde yükselişle FTSE 100 Endeksi’nin en iyi performansı olarak öne çıkıyor.

Cuma günü 101,76 pound seviyesinde kapanan hisseler, bugüne 102,24 ile başlayıp gün içinde 106,76 pounda kadar yükseldi.

TSİ 12.20 civarında %4’ün üzerinde artıda hareket ederken görüldü. Yükseliş, Cuma günü çıkan haberler ve artan toparlanma beklentileriyle desteklendi.

Buna göre şirket, İspanyol birimi ITP Aero’nun satışı konusunda İspanya ile yapıcı görüşmelerde bulunduğunu açıkladı.
Rolls-Royce Hisse Yükseliş
Kaynak: MarketWatch

Rolls-Royce’un türbin kanadı üreticisinin satışından 1,5 milyar euroya kadar gelir elde etmeyi umduğu söylendi.

Başka bir kaynak, bugünkü güçlü yükselişin İngiltere ekonomisi ve havacılık sektöründeki genel iyileşme konusundaki iyimserliğe bağladı. Başka havacılık hisselerinde de artış olurken bunda aşılanmış Amerikalılara yeniden açılma yönündeki haberler de etkili oldu.

Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen New York Times’a birliğin belirli koşullar altında politikasını değiştireceğini söyledi.

AB, çoğu ülkeden zorunlu olmayan seyahatleri bir yıldan fazla bir süredir yasaklı tutmuştu. 27 üye devletin tümünün, Avrupa İlaç Kurumu (European Medicines Agency) tarafından onaylanan aşılarla aşılanan herkesi koşulsuz olarak kabul edeceğini dile getirdi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum