Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce’nin Şoförlü Kullanım Anlayışı Hızlıca Yok Oluyor!

Yarı otonom sürüş tekniğine "bizim müşterilerimiz zaten araçlarını şoförlü kullanıyor" diyen Rolls Royce, genç alıcıların çoğalmasıyla bu görüşünü çürütmüş oldu!
Rolls Royce’nin Şoförlü Kullanım Anlayışı Hızlıca Yok Oluyor!

Otomobilde lüks yaşamın en üst seviyenin karşılığı olan Rolls Royce, yıllar geçtikçe üzerine oturmuş bazı kalıpların çatladığını fark ediyor. İngiliz Kraliyeti markası, dört ve tek kapılı vücut formundaki el yapımı araçlarını, ağırlıklı olarak zengin kişiliklerin arka koltukta kusursuz konforları için imal ediyor. Yaşanılan dönemde çizginizden vazgeçmemeye çalışsanız da yeni trendler mecburen sizi o yöne zorluyor.

Mesela EV araçlara bugünlerde karşı olup, devasa V12’lerden vazgeçmek istenmese de gün gelecek elektrikli alt yapıya zorlanacak. Birleşik Krallık markası, analiz ettiği satış rakamları ve çoğunluklu kime satıldığı sonuçlarında, genç nüfusun belirgin arttığı görülmüş.

Kendine özel gelenekleri olan Rolls Royce’nin bir tarihi değişiyor.

Değişmeyenleri; iç mekanın aşırı lüks oluşu, malzeme kalitesi, kişiselleştirmeler, hacimli motorlar ve modellerin sadece şoförlü kullanıyor olması. CEO’su Torsten Müller Ötvös, son zamanlarda satılan R.R modellerinin genç kesim tarafından daha çok tercih edildiğini söyledi. Tek kapı tercihinin çoğalması ile birlikte bunu tetikleyenin son aylarda Cullinan SUV olduğu söylendi.

İngiliz markanın da zaten bir süredir amacı genç kullanıcıları kendine çekmekti. Daha çok satış için yaş aralığını genişletti. İşte bu durum karşısında 40 yaşın altına inen ortalamadan dolayı şoför kiralamaların belirgin şekilde düştüğü söylendi. RAP sanatçısı Offset’in özel olarak mavi renkte istediği Cullinan SUV, genç kullanıcılara bir örnek olabilir.

Rolls Royce’nin bu sayede kullanıcı sayısı daha çok artış göstermiş.

Zengin ve lüks hayatı yaşayan genç kişilerin Phantom modeli haricinde diğerlerinde kendilerini daha gösterişli buldukları söylendi. Sayısız zevklere kapı açan Rolls Royce’nin stratejisi iyi yönlü tutmuş. Wraith, Dawn ve Cullinan, şoförsüz kullanan araç sahiplerini Rolls Royce çatısı altına sokabilmiş.

Eskiden R.R CEO Müller, “Şirketimiz yarı otonom yarışından çıkmıştır. Mühendislerimiz çalışma ve geliştirmelerini tam otonom sürüş için yapıyor.” dedi. Konuşmasında verdiği mesaj; zengin müşterileri, lüks otomobillerini zaten özel şöförle kullandıklarından, araçların tamamen bağımsız şekilde gitmelerini daha mantıklı bulduğundan söz etmişti. İşte 1 senelik zaman dilimi içerisinde çoğu şeyin değişebileceğini anlamış olduk.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum