Paylaşım

Rolls Royce Exterion Adında Fütüristik Konsept Çizimini Yayınladı


 

İngiliz marka Rolls Royce, modellerinin ileri tarihlerde nasıl gözükeceklerine dair Exterion adında konsept model çizimini gösterdi. İşte detaylar...

Şu anda yeni konseptin ismine Exterion densede çizimlerin yeni bir Phantom olacağı yönünde açıklamalar var. Biraz abartılı olarak gördüğümüz bu çizimlerin, bu sene çıkan Phantom’un uzun seneler sonraki hali diyebiliriz.

Aslında yayınlanan bu resimlerde markanın yenilikçi illüstrasyonları vurgulanmak isteniyor. Teknolojik detaylarının da dış yapısı kadar Rolls Royce’ye ait şaşırtan özelliklerinin olması bekleniyor. Exterion konsept modele baktığımızda aslında eskiye dönük retro bir model olduğunu söyleyebiliriz.

Exterion’un ruha işleyen tarifsiz bir hissiyatı var.  Ne kadar iyi ve lüks olacağı kesinlikle kestirilemez!

Çizgi halindeki farları ve digital bir ekranı andıran ızgarasını görüyoruz. Geleceğin desenleri fazlasıyla bu konsepte sunulmuş.

Çamurluklarla birleştirilen tamponun, dışa çıkıntısından dolayı ön kısmın içe gömülü görüntüsü, sanırım Rolls Royce’nin yeni marka yüzü oluyor.

Yan kısmana bakarsak eğer, İngiliz markanın daha gran coupe grafiklerinde araç çıkartacağını anlayabiliyoruz. Kapı altı kısımların harika derecede çamurlukla birleşmesi, 1940 Phantom’u yansıtıyor.

Gördüğümüz bu 1940 Rolls Royce, Exterion’u anlamamız için kılavuz olacaktır. Exterion’un ilk bakışta anlamsız duran tamponuna farkların şeklide eklenince, pirana balığına benzemiş.

Bu araba için biraz hayal gücünü çalıştırıp, olası çıkış şeklini kendi kafanızda oluşturabilirsiniz.

Syd Mead‘ın yaptığı bu çalışmaya geleceğin lüks elektrikli aracı diyebiliriz. Zaten yapmak istedikleri tam olarak bu! Biraz geçmişten ilham alarak iri tekerlekler ve çamurlukla gelen alt kısım kemerlerin, modern çağla birleştirilmesi yapılmış.

Düşünce tarzları oldukça güzel. Exterion, yukarıda dediğimiz gibi Phantom’un yeni yüzü de olabilir, oluşturulmak istenen farklı bir model de olabilir. Bekleyip göreceğiz…

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın