Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce Cullinan SUV’un Tanıtımı Daha Erken Bir Tarihe Alınabilir!

Rolls Royce tarihinin ilk SUV modeli Cullinan'ın çıkışına daha da yaklaşıldı. Yine lüks ve yine ortamda bir V12 var!
Rolls Royce Cullinan SUV’un Tanıtımı Daha Erken Bir Tarihe Alınabilir!

İngiliz Kraliyet Ailesi’nin asil üyesi Rolls Royce‘de biliyoruz ki SUV akımına kapılan markalar arasında. Farkettiyseniz artık firmaların belli kendine özgü tarzları kalmadı. Birinin fitili ateşlemesi zaten ardı sıra gelen patlamalara neden oldu. Porsche mantığı dışına çıkarak Cayenne SUV‘u dünyaya sunduğunda BMW, X5 ile işin zevkine varmıştı.

Daha da spesifik olan Lamborghini’de Urus ile dünyanın en hızlı 4×4 aracını çıkarmıştı. Normal olarak Rolls Royce’de suya kendini bıraktı ve Cullinan’nın üreteceğini söylemişti. Şimdi mantık çerçevesinin içersinde olaya bakmamız gerekir. İtalyan Lambo nasıl ki hız konusunda yanında rakip bırakmamaya uğraşıyorsa, Rolls Royce’de lüks yaşam ve konfor konusunda kendine yaklaştırmıyor. Doğal olarak en hızlıya karşı ultra lüks bir yapının İngiliz markadan çıkması gerekiyordu. Nitekimde Cullinan’nın yapısı o yönde geliştirildi.

Rolls Royce’de ilginç olan kısım; Cullinan için SUV terimini sanırım kullanmayacak.

Ferrari 2022’de düşündüğü 4×4 modeli içinde FUV şeklinde yorumlayacağını bildirmişti. Yüksek yapılı bu Rolls Royce’de ön kısım 2018 yeni nesil Phantom‘dan çok şey alacağa benziyor. Ledli farların stili ve dik çubukların krom yapısı bunu ispatlar nitelikte.

Konu lüks ve asalet olduğu için aynı tarzların şuandaki lideri Ranger Rover’dan biraz yansımalar görüyoruz.

Rolls Royce hiç birşeye benzemez diye kimsenin birbirini kandırmasına gerek yok. Neden böyle söyledim! Eğer ki bir şeyi oluşturmada ve yapmada birisi en iyiyse, mutlaka örnek alınır. Profil duruşundan benim anladığım ve hissettiğim açıkçası bu.

Arka far yapısı kamuflaj olsa bile ayrı arka anarya grubu verildiği gözüküyor.

Yanılıyor olabilirim ve yine sedan modellerin arka stop far yapısından ödünçte alınabilir. Yakın zamanda bu kısımda netleşecek.

Cullinan’ın iç mekan yapısı baya bir gizlenmiş.

Acaba direksiyon simidi böyle mi olcak yoksa göz yanılması mı var anlayamadık! Orta konsol ekipmanı kendini biraz belli etse de direksiyon simidi basit geldi. Altını çizerek söyleyelim yine o olacak diye bir durum yok!

Rolls Royce yeni sınıfında yüksek ihtimal yine 6.75L hacimli V12 kullanacak. Geleneği bozmak istemeyen İngiliz firma, 571 beygir güç ve 900 nm tork üretecek ünitesini Cullinan’ın kalbine yerleştirecek. Şimdilik bu kadar! Rolls Royce’nin 4×4 modeli ile ilgili detaylar geldikçe sizlerle payalaşacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum