Yatırım yapmaya başla!

Alman Klassen R.R Cullinan için Kurşun Geçirmez Gövde Hazırladı!

Rolls Royce'nin ve dünyanın üst seviye SUV'u Cullinan Alman Klassen tarafından korkutucu bir hale dönüştürüldü...
Alman Klassen R.R Cullinan için Kurşun Geçirmez Gövde Hazırladı!

Dünya premium araç lideri Rolls Royce’ye dizayn ve geliştirme şirketi Klassen‘den ikinci bir sağlam karakter yüklenmesi yapılmış. Uzun marka tarihinde ilk SUV araç girişimine soyunan lüks marka, NET GEO ekibinden de yardım alarak üstün 4×4 yeteneklerine sahip arazi aracı üretmişti. Aslında sınıfı öyle. Biz tarif edecek olsak arazide gidebilen tekerlekli ultra lüks tekne derdik.

Cullinan’a baktığınızda ilk zihininizde oluşan ve aklınıza gelen şey nedir? Yine bize soracak olursanız İngiliz aracın doğuştan zırhlı olduğunu söylerdik! Böyle düşünen Klassen de hayret edilecek çalışmalarla Cullinan’ı kurşun geçirmez hale getirmiş!

Klassen’in hazırladığı Cullinan bildiğimizin çok dışında olmuş.

Siyah bir gizemli bulut gibi duran Klassen Cullinan, yapısal olarak değiştirilmiş. Bunu aracın ön kısmından anlamak mümkün değil.

Dik krom çubuklu ızgara, slim farlar ve alt koruma R.R’nin yaptığı gibi.

Cullinan’ın yan kısmına geldiğimiz de aynı şeyleri söyleyemeyeceğiz.

Evet sevgili okurlarımız; karşısızda daha da büyütülmüş bir İngiliz SUV’u var. Cullinan’ın standart uzunluğu 5341 mm, genişliği 2164 mm ve yüksekliği 1835 mm dir.

Klassen, Cullinan’ın arka kapı kısmına ek yaparak, uzatmaya gitmiş. Haliyle aracın tavanı ve dingil mesafesi de uzamış oluyor.

Son ölçümlerle Cullinan 1.016 mm uzatılmış.

Aracın dediğimiz gibi aynı anda panoramik cam tavanıyla birlikte arka sütunlar da uzatılmış oluyor. Dingil mesafesi de 4311 mm olarak ölçülmüş.

22 inç boyutundaki dev jantlar değişimin dışında tutulmuş.

Alman şirket İngiliz aracını 7 ve 9 seviyelerinde koruma altına almış.

Cullinan BR7 zırh seviyesinde; polikarbon takviyeli zırhlı camlar mevcut. Kabin, akü, sigorta kutusu, lastik ve yakıt tankı da ekstra koruma altına alınmış. Seviye 7’de amortisör, fren sistemi, helezon ve denge çubukları da değiştirilmiş.

Cullinan’ın 9. seviye korumasında; tüm paketlere ek olarak, aracın alt kısmı bomba saldırılarına karşı güçlendiriliyor. Yanılmıyorsak paketin içerisinde bayıltıcı ve öldürücü gazları dışarda tutan bir sistem de dahil. Kısaca sürücüye bir şey olmadığı sürece araç stop ettirilemiyor.

Model için Klassen uzaktan yönetim teknolojisi de yerleştirilmiş.

Iphone uygulamasıyla çalışan sisteme premium Bang & Olufsen ses sistemi, bölme duvar, yeni bir multi medya ve çevre Led aydınlatmalar ekstra eklenmiş. Tabi anlattıklarımızın hepsini, Cullinan’ı sipariş verdikten ancak 6 ay sonra sahip olabileceksiniz.

Aracın tonajı ne kadar artacak olsa da onu rahatça karşılayacak bir 6.75L V12 motora sahip. Kafa karıştırıcı kısmı ise Alman modifiye ve geliştirme şirketinin Cullina için istediği fiyat.

Aracı B7-B9 zırh seviyeleriyle aldığınız takdirde ödemek zorunda olduğunuz rakam tam “2.1 milyon dolar”

Normal satış rakamının 325 bin dolar olduğunu düşünürsek Klassen işçiliğine nerdeyse 1.7 milyon dolar yazmış. Kimileri için bu para sorun olmayacaktır. Ultra zengin kategorisine giren bu Rolls Royce projesinin artılarından birisi de sahip olduğunuz Cullinan, diğerlerinden daha uzun olacak! Klassen’in zırhlı SUV’u hakkında bir şey yazacak olsanız ne derdiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum