Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

R.R Cullinan, Goodwood’un Samanlı Tırmanış Pistinde Hızlandı!R.R Cullinan, Goodwood’un Samanlı Tırmanış Pistinde Hızlandı!

Evrenin en lüks ve kişiselleştirilebilir otomobillerini üreten İngiliz Rolls Royce, kendi memleketinde düzenlenen geleneksel Goodwood günlerinde kendini gösterdi. Gidişatın SUV segmentine olduğunu gören Rolls Royce de arazi taşıtını, Bentley’in Bentayga’sı altında kalmamak için ürününü son teknoloji ışığında çıkarmıştı.

Çıkmış veya çıkacak araçların yarıştığı festivalde, İngiliz üretici farklı bir türdeki araçla sahne alıyor. Kocaman bir 4X4 ile start çizgisine gelen Cullinan’ın 2.660 kg‘sine rağmen kalkışının iyi olduğu söylenebilir.

Goodwood’un samanlı yol bariyerleri arasında giden süper lüks SUV’un yüksek sürüş pozisyona göre dengeli hareketler sergilediği söylenebilir. Viraj dönüşlerinde lastikler izden ayrılsa da tutunma ve amaca doğru ilerlemesi gayet güzel.

NET GEO’nun aylarca süren Cullinan gezisinde, biliyoruz ki tüm yol ve hava şartlarında en iyiyi verebilmek için zorlu testlere tabi tutuldu. Bunun yanı sıra araca yerleştirilen motordan da yeniden söz etmemek olmaz.

Devasa bir ünitenin yerleştirildiği Cullinan da 6.7L V12‘nin çift turbolu hali sunuluyor. Toplamda gelen 571 ps ve 850 nm tork, hiç bir şeye aldırış etmeden 5.2 saniyede İngiliz tankına kalkış yaptırabiliyor.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur