Yatırım yapmaya başla!

Rolls Royce: “Brexit Yüzünden Goodwood Tesisimiz Tehlikede”

AB birliğinden çıkış süreçleri çok sancılı geçen İngiltre'nin en büyük otomobil şirketi Rolls Royce'yi sıkıntılı günler bekliyor!
Rolls Royce: “Brexit Yüzünden Goodwood Tesisimiz Tehlikede”

Avrupa Birliği’nden çıkma, bir süredir İngiltere’yi meşgul eden konulardan birisi. Brexit olarak adlandırılan meselenin etkileri gittikçe büyüyor. Birleşik Krallık bildiğimiz üzere dünyanın saygın otomobil gruplarını barındırmakta. Rolls Royce, Bentley, Aston Martin, Land Rover ve irili ufaklı üst klasman üreten şirketlerle dolu. Belirsizlik sürecinde ise otomotivin etki altında kalarak, büyük zarar faturalarının çıkacağına inanılıyor.

Toyota da karışık ortamda Birleşik Krallık’ta üretim yapamayacağını söylemişti. Sancılı geçen dönemlere ilişkin son açıklamalar Rolls-Royce CEO’su Torsten Müller Ötvös’ten geldi. Haberin detayları aşağıda!

Bu gerileme ve şirket korkularının, İngiltere Başbakanı’nın aldığı kararlardan dolayı olduğu söyleniyor!

Krizin çıkış sebebi Başbakan Theresa May‘ın parlementonun Brexit şartlarının 432 ile 202‘ye kadar olan anlaşma şartlarının reddetmesi üzerine çıktığı söylendi. Bütün olarak bu maddeler yıkıcı bir etki yaratarak, yasal yenilgiye uğranıldığından söz ediliyor.

Rolls Royce, 29 Mart’tan itibaren tedarikçileriyle olayı çözümlemeye başlamış.

İngiliz lüks marka, ithalat prosedürleri konusunda tedarikçileriyle orta yolu bulmak ve üretimlere kesintisiz devam edebilmek için bazı anlaşmalar yapmış. BMW’nin sahibi olduğu R.R’nin fabrikalarında Brexit etkilerinin yoğunlaşması durumunda üretimleri durdurabileceği dahi gündeme gelmişti.

Lojistik zincirde kopmalar yaşanabilir!

Müller Ötvös, Autonews Avrupa‘nın yaptığı açıklamalarda “otomobil parçalarının ithalatında bir parçayı dahi kaçırdığınızda, o aracı bitiremezsiniz” gibi Brexit’in önemini vurguladı. Zira İngiltere’de Rolls-Royce parçalarının sadece yüzde 8′i üretiliyor.

Bu nedenle şirket, araçlarını inşa etmek için 600’den fazla küresel tedarikçiden yaklaşık 32.000 parça ithal ediyor. R.R, üretimin sorunsuz şekilde çalışmasını sağlamak için İngiliz Kanalı boyunca günde 35 kamyon seferi gerçekleşiyor.

İngiltere Başbakanı Theresa May, Avrupa Birliği ile bir çıkış anlaşması önerse de ulusal milletvekilleri tarafından reddedilmesi bekleniyor.

İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla Rolls Royce modellerinin ülke dışında devam edilmesi konuşuluyordu. Yine CEO Müller Ötvös, üretimin ülke sınırları dışında olamayacağını üstüne basarak vurguladı!!!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum