Yatırım yapmaya başla!

Rockefeller Koleksiyonu Açık Artırmada 832,5 Milyon Dolara Ulaştı!

David ile Peggy Rockefeller çiftinin sanat koleksiyonu, dün Christie’s Müzayede Evi’nden yapılan açıklamaya göre 832.5 milyon dolara ulaştı. Ayrıntılar aşağıda;
Rockefeller Koleksiyonu Açık Artırmada 832,5 Milyon Dolara Ulaştı!

Tüm dünyada ses getiren Rockefeller’ın sanat koleksiyonunun açık artırmasında; 832.5 milyon dolarlık rakama ulaşıldı. Rekor üzerine rekor kıran müzayede, bağış yapılacak kurumların da Rockefeller ailesinin de yüzünü güldürdü.

Manşetlerde yüzyılın satışı olarak yer eden açık artırmanın, dün Christie’s Müzayede Evi tarafından yapılan açıklamada 832.5 milyon dolara ulaştığı belirtildi. Ve bu rakam, daha önce rekoru elinde tüten Yves Saint Laurent’in 484 milyon dolarlık satış rakamının epey üzerinde olmasıyla dikkat çekti.

Online satışlarla birlikte 10 günden uzun süredir devam eden Rockefeller sanat koleksiyonu müzayedesi, beklentileri fazlasıyla karşıladı.

Rockefeller Çiftinin Sanat Koleksiyonu rekor KırdıYaygın bir görüş olarak 500 milyon doların üzerine çıkacağı tahmin edilen açık artırma, öngörüleri bir hayli aşarak dün itibarıyla 832.5 milyon doları buldu. Koleksiyonda yer alan yüzlerce değerli parçanın yanında başlı başına servet eden ve tek başına rekor kıran eserler de rakamın böylesine yüksek olmasına büyük katkıda bulundu.

Gerçi Rockefeller çiftinin sanat koleksiyonuna 1 milyar dolar değer biçilmişti ama 833 milyon dolarlık rakam da beklentileri yeteri kadar karşıladı.

1 Milyar Dolar Değer Biçilen Açık Artırma 832.5 Milyon Dolara SatılıdAçık artırmayla ilgili memnuniyetini dile getiren Evan Beard de Christie’s’in bunu küresel bir etkinliğe getirmekle büyük bir iş yaptığını, müzayedenin hem New Yorklular hem de hayırseverler için ilgi çekici olduğunu dile getirdi.

Öte yandan; satılan en değerli parçalar arasında kendi alanında yeni rekorlara imza atanlar olması da etkinliği unutulmaz kıldı.

Pablo Picasso, Monet Eserleri de Rekor Fiyata Satıldı

Örneğin; Pablo Picasso’nun (Young Girl with a Basket of Flowers – Çiçek Sepetiyle Genç Kız) isimli tablosunun da 115 milyon dolara satılmış, bu rakam eseri Picasso’nun şimdiye dek satılan en değerli altıncı tablosu yapmıştı.

Claude Monet’in Nympheas en fleurs eseri de daha önceki 81.4 milyon dolarlık satış rakamını geçerek 84.6 milyon dolarlık fiyatıyla yeni bir rekor olmuştu. Nihayetinde kırdığı rekorlarla abartısız tarihe geçen Rockefeller sanat koleksiyonundan toplam 832.5 milyon dolar elde edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kültür - Sanat kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum