Yatırım yapmaya başla!

Hisse Senedi Platformu Robinhood Komisyonsuz Kripto Para Hizmeti Verecek

Komisyonsuz hisse senedi alış – satış imkanı veren Robinhood, şimdi de kripto paralar için aynı hizmeti vermeye hazırlanıyor. İşte avantajlı finans uygulaması ile ilgili detaylar;
Hisse Senedi Platformu Robinhood Komisyonsuz Kripto Para Hizmeti Verecek

Hisse senedi yatırımında bir yatırımcının canını en çok sıkan konulardan birisi, yapılan işlemler sonucunda kesilen komisyonlardır. Üstelik bu komisyonlar yapılan işlemlerin miktarına ve büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. Hisse senedi piyasasında komisyon alış – satış imkanı vermesiyle dikkat çeken Robinhood platformu, şimdi de kripto para piyasası için kolları sıvamışa benziyor.

Robinhood, komisyonsuz kripto para ticareti için hizmet vermeye başlayacağını blogunda duyurdu.

Robinhood Komisyonsuz Kripto Para Ticareti

Crypto Robinhood ismiyle oluşturduğu platform, ABD’nin bir numaralı kripto para borsası olan Coinbase için bir tehdit oluştursa bile yatırımcıların ilgisini çekeceği aşikar. Coinbase halihazırda % 1,5 – 4 oranlarındaki komisyonları ile hizmet veriyor.

Finans uygulamasının Şubat – 2018 tarihinde ilk işlemlerine başlayabileceği biliniyor.

Şubat 2018'de İşlemlere Başlayacak

İlk başta sadece bitcoin ve ethereum için alış – satış hizmeti verecek. Buna karşın litecoin ve Ripple dahil olmak üzere 14 kripto para için fiyat takibi ve uyarıları gibi hizmetleri var olacak. Kripto para ekosisteminde ethereum ve bitcoine inandıkları için ilk başta sadece onlara destek verecekler.

Robinhood’un kurucu ortaklarından olan Vlad Tenev, yakın zamanda herhangi bir kar etme amaçları olmadığını belirtmiştir.

Kurucu Kısa Vadede Kar Hedefleri Olmadığını Söyledi

Şirketin değerinin, artan kullanıcı sayısından ve daha iyi hizmet alan kullanıcılardan geldiğini de sözlerine eklemiştir. Robinhood uygulamasının Andreessen Horowitz gibi sağlam yatırımcıları var ve 176 milyon dolarlık fon toplamıştır. Aldığı yatırımlarla birlikte değerini 1,3 milyar dolara çıkartmıştır.

Robinhood; Bitcoin, Ethereum, Bitcoin-Cash, Litecoin, Ripple, Ethereum-Classic, Zcash, Monero, Dash, Stellar, Qtum, BitcoinGold, OmniseGo, NEO, Lisk ve DogeCoin için destek sunacak.

Platformun Destekleyeceği Kripto Paralar

Uygulamanın ilk başta ABD’nin Kaliforniya, Massachusettes, Misuri, Montana ve New Hampshire eyaletlerinde hizmet vereceği, daha sonra bu alanın genişleyeceği biliniyor. Güvenlik anlamında da çeşitli altyapısı çalışmalarına başlayan Robinhood, iki aşamalı onay uygulamaları ile entegrasyon sağlamayı planlıyor. Aynı zamanda kimlik tespiti uygulamaları konusunda da çalışmaları bulunuyor.

Robinhood şirketi, kullanıcıların kripto para alış – satış işlemlerine ilgi gösterip göstermeyeceğini ise yaptığı bir anketle belirlemeye çalışıyor.

Robinhood Kullanıcı İsteklerini Anketle Belirledi

Yapılan bir ankette kullanıcıların % 95’inin kripto para borsası özelliği geldiğinde kesinlikle kullanacaklarını söyledikleri belirtiliyor. Mühendislerinin geliştirmiş olduğu sistemler sayesinde komisyonsuz hisse senedi işlemlerine imkan veren şirket, kullanıcılarının toplamda 1 milyar dolar daha az harcamasını sağlamasıyla da beğeni kazanıyor. Doğal olarak rakiplerine göre öne çıkma şansı da artıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum