Yatırım yapmaya başla!

Rivian R1T’ye “Tank Dönüşü” Özelliği Geliyor!

Rivian, görülmemiş araç özelliklerine bir yenisini daha ekledi. Artık arazilerde sıkıştığınız noktada tek gaz tepkisiyle yönünü değiştireceksiniz!
Rivian R1T’ye “Tank Dönüşü” Özelliği Geliyor!

Rivian’ın R1T kamyoneti sıra dışı ile akıllıca arasında kalan bir “Tank Dönüşü” özelliğinden söz etti. Aslında buna dair bir video yayınlansa da kısa sürede kaldırıldı. Muhtemelen farklı bir kanaldan şirketin hakları ihlal edilmiş olabilir. Rivian çok yeni marka olsa da otomotiv üzerindeki hakimiyetini şimdiden kuruyor.

Taşıdığı bataryalar, araç stilleri ve insanların sosyal hayatlarına yaptığı çalışmaların bütününde, ön plana çıkmayı başarıyor. Son geleceği söylenen “Tank Turn” özelliği yol araçlarında ilk defa gösterildi. İşte detaylar;

Video hemen silinse de şirket sahibi RJ Scaringe, bu özelliği onayladı.

R1T’nin kendi ekseni etrafında dönebilmesi, dört tekerleğinin her birine verilen elektrik motorları sayesinde oluyor. Tank araç paletlerinin sahip olduğu bir yetenek olan eksen etrafında dönüş, aslında paletli olan her makinenin yapabildiği bir şey.

Durumu ilginç kılan da bunun bir lastikli aracın yapabilmesi. Amerikalı şirket, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nden dönüş özelliği için bir başvuru yapmış. Tescilde “Tank Turn” ve “Turn Steer” isim haklarının Rivian’ın aldığı söylendi.

R1T’nin dönüş yeteneğinin her yerde kullanılamayacağı söylendi.

Mantıken de her yol şartında kullanılacak bir şey değil. Şirket de asfalt dışında, toprak ve yumuşak zeminli noktalarda kullanılmasını tavsiye ediyor. Sert asfalt yüzeylerde tutunma daha fazla olacağından, aracın yürüyen aksamlarında kırılmanın kaçınılmaz olduğu aktarıldı.

Özellik aklımıza, Toyota’nın Crawl Control sistemine bağlı çalışan, viraj dönüş özelliğini getirdi. Dar orman yollarında manevrayı daha kolay yapabilmek için sistem tekerlekleri kilitleyerek dönüş çapını daraltıyordu.

4×4 bir pick-up için verilen Tank Turn, dönüşü kolay olmayan yerlerde kesinlikle işe yaracaktır. Dört tekerleği ayrı döndüren motorlar, barındırdığı anlık tork sayesinde, aracın yörüngesine çok kolay müdahale edebilecek.

Rivian, elektrikli araçlarda sunulmayanları sunan firma oldu.

Dünyanın en büyük araç pillerine sahip olan Rivian modelleri, kendi aralarında birbirlerine enerji aktarabilecekler. Yani bidonla benzin almaya son! Araçtan araca şarj bu tip ulaşım makineleri için biçilmiş kaftan.

İlginizi Çekebilir :

180 kWh Rivian’ın R1T Camper ile Arazide 10 Gün Boyunca Elektriğiniz Olacak!

Çevrenizde Rivian kullanıcısı varsa, olmadık yerde biten pilinizi o kişiyi çağırarak doldurabileceksiniz. Ford’un da markajına giren Rivian, Amazon’nun da dahil olmasıyla 1 milyar dolarlık bir yatırım almıştı. Ortaklık, araç pil gelişimi için. 2020 yılının sonuna doğru planlanan R1S SUV ve R1T Truck’un çıkmasını heyecanla bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum