Yatırım yapmaya başla!

180 kWh Rivian’ın R1T Camper ile Arazide 10 Gün Boyunca Elektriğiniz Olacak!

Amerikalı elektrikli araç üreticisi en temiz pick-up hatlarına sahip R1T'sini kamp tipine çevirdi. İşte onun pilli yapısı sayesinde arazide geçireceğiniz gün sayısını istediğiniz kadar uzatabilirsiniz!
180 kWh Rivian’ın R1T Camper ile Arazide 10 Gün Boyunca Elektriğiniz Olacak!

Bundan sonra ismi söylendiğinde ilk akla gelecek elektrikli araba firmalarından Rivian, hayran duyulacak çalışmalarından bir tanesini daha bizlerle buluşturdu. Amerikan bir marka oluşu onun temelleri sağlam ve çabuk ilgi çekecek duruşa taşıdı. Projelerinin son demlerine gelen Rivian, kampçı kesime hitap eden çok amaçlı R1T versiyonunu tanıttı.

Kamyonet üreticileri arasında moda olan ve aracın açık alanlarını en kullanışlı şekilde donatılmasıyla Camper dünyası yeniliklerine devam ediliyor. Arkaya takıp götürülen Hitch Hotel‘i görmüş olsak da Rivian’ın ekipmanını saklayış şeklinden sonra kamyonetlerinizi kestirmeye götürebilirsiniz!

Overland Expo West’in bu yılki fuarına gelen Rivian R1T, ilk defa elektrikli yapıda gelen araç ünvanıyla bir ilke imza atmış oldu.

2009 yılında Arizona’da yapılmaya başlanan gösterim süresinde henüz bir EV sıfatıyla bir araç girişi olmamıştı. Rivian kampçı R1T’sini alarak insanlara sektörün her alanında olduğunu anlattı.

Pratik ekipmanlı araçlar kimin hoşuna gitmez ki?

Şehir hayatına halen daha adapte olamamış insanlar özellikle büyük seçim araçlar tercih ederek, bagajlarına bolca kamp malzemesi alarak doğadaki yaşantılarına geçerler. O yüzden evinden onlarca km uzaktaki kamp alanına giderken iğne eksik olsun istemezler.

İlk Rivian pick-up tanıtımının yan kısmına geçtiğimizde kapaklı bir alanın olduğunu gördüğümüzde orayı olta takımı, tencere, tava gibi malzemelerin koyulacağı gayet basit düşüncede hayaller kurmuşuz. Şirket, olabilecek en iyi şekilde o kısmı değerlendirerek kızaklı bir kamp malzemelerini taşıyan platform yapmış. Kapakları açıp hazneyi çektiğiniz anda mutfağınız hazır.

Hidrolik kapakları olan elektrikli ocak için saatlerce yetecek enerji Rivian’ın taban kısmına yerleştirilen 180 kWh‘lık pillerinden sağlanacak. Çekmeleri açarak bardak,tabak, tuzluk gibi sofra kurmada kısaca olması gereken her şey bu yok olabilen platform içerisinde.

Rivian çok ıssız yerlerde, çamura saplandığınızda mahsur kalmayın diye off road kriko ve kurtarıcı malzemeleri tavanda düşünmüş.

Gönül rahatlığı ile arazide yolculuk yapın diye kürek, Hi-Jack ve dayanıklı çamur kurtarıcıları port bagaja istiflenmiş. Bagaj kısmına baktığımızda yükleme alanı kapalı tutulan kısma, iki taşıyı kol montelenerek, üzerine iki kişinin rahatlıkla kalacağı portatif çadır konumlandırılmış. Su geçirmez malzemeden yapılan orman evinize, tabandan destekli merdivenle çıkıyorsunuz.

Dünyanın en büyük araç bataryasına sahip R1T‘de elektrik sıkıntısının olmayacağı garantilenebilir.

Bir kere bu gücü 750 beygirlere ulaşan aracın nasıl performans göstereceğini merak ediyoruz. Rivian’ın merak seviyemizi ölçmek için söylemediği teknik verilere bizim bir tahminimiz var. 2 ton veya biraz daha fazla ağırlığı olabilir ancak kalkışının 4 saniyenin üzerinde olacağını düşünmüyoruz. Menzil içinse 650 km ile karşılayacağını sanmaktayız.

180 kWh’lık pilli R1T ile doğa hayatına doğru yolculuğa çıktınız ve aklınızdaki tek sorun şarj sağlayamayacağınız ortamda ne yapacaksınız? Diyoruz ki yakıtla ilgili sıkıntınız olmayacak. Ocağınızı bir hafta on gün kadar çalıştırın.

Yemek yapın, çay demleyin, kahvaltılara krep yapın söylediğimiz sürelerin sonunda Rivian R1T’nin bataryasından sadece %10 ile %15‘lik bir dilim eksilecek.

Gerçekten olağanüstü! Bunun yanında LED aydınlatmalarınızı açın ve gece boyu etrafınızı izleyin. Gecenin sessizliğini de aydınlık halde dinleyin. İstemsiz “bundan daha iyisi olabilir mi?” demek geliyor. Amerikalı elektrikli araç üreticisi planlamış, araştırmış, gözlemlemiş ve işi sonunda bitirmiş. Hele ki bu kampçı EV’de gerçek hayatın kumsal ve orman tarafından insanların kalbine nişan almış…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum