Yatırım yapmaya başla!

Rivian R1S’in Kışkırtıcı Off Road Şekilleri Harika Duruyor!

Çıktığında dünyanın ilk tamamı elektrikli pick-up'ını sunacak olan Rivian'ın, genetik ikizi R1S SUV'a çok ağır off road hali hazırlanmış!
Rivian R1S’in Kışkırtıcı Off Road Şekilleri Harika Duruyor!

Üretim haberi gelmese de donanım haberi önden geldi. Elektrikli araç konusuna Japonlar kadar yüksek yatırım yapan Amerikalılar, Rivian markasını ortaya koymuştu. Şirketin dijital model resimlerinin gösterildiği günden beri, durumunu net şekilde kavramıştık. İki farklı modelle sahne alan Rivian, R1T Pick-up ve R1S SUV sınıflara ayrılmıştı. Dış görünümde açık kasa/kapalı kasa olmasının dışında farklar yoktu diyebiliriz.

Öyle ki serilerin tamamı elektrikli oluşları ve “stadyum ışıkları” bazı konulara açıklık getiriyordu. R1S’in SUV gövdesine gelen erken ağır off road dokunuşları, görselden ibaret olsa da hayranlık duymamak elde değil. Gelin R1S’e hazırlanan iki farklı dijital şekillere bakalım!

Rivian markasını henüz çoğu kişinin bilmediğini düşünürsek, o kişilerin bu canavarı Toyota L.Cruiser VX80 serisi sanmasına da şaşırmamak gerekir.

Rivian R1S EV Off Road DonanımBakışın ardından ilk 3 saniyede hayal kurduran arazi aracının üretim sonrasında mutlaka bu hale getirilmesi gerekiyor. Sert arazi hazırlanışında R1S’in bol ışıklı ön yüzü demirle korumaya alınmış. Tamamı LED teknoloji standart aydınlatmaları bize göre ekstra ışıklandırmaya ihtiyaç duyamayacak.

Off road sporlarında başarılı olan ülkemiz araçlarında çok gördüğümüz özel, gömme tipi vinci taşıyan demir tampon koyulmuş. Normalinden 50 cm yüksekte duran R1S, Suzuki Jimny’e yapılan görülmemiş donanımları hatırlatıyor. Mo Aoun’nun imzasını taşıyan görsellerin hardcore arazi hazırlanışında ofsetli devasa arazi lastikler ile noktası koyulmuş.

Model, yarışlardan ziyade, tavan tertibatı ile insanların ulaşılması zor olan kamp bölgelerine götürme görevinde olmasını daha uygun görüyoruz.

Gerçekleşmesine “olabilir ve imkansız değil” dediğimiz bir de yeşil dinazora bakalım!

Rivian R1S EV Off Road Donanım YeşilMo Aoun, beyaz ve yeşil olarak hazırladığı R1S’lerin ikinci seçeneğinde biraz hayal dünyasının kapılarını fazla açarak, altında fosil yakıtlı motorun olmadığı kaputuna, arazi lastiği koyulmuş.

Tampon şimdi biraz daha inceltilmiş ve yaklaşma açıları daha iyi duruma getirilmiş. Keza far etrafına yapılan demir takviyesi de takım olmuş. Yeşil R1S değişiminde 6’lı LED sis farları, farklı sepet üzerine konumlandırılmış.

Park Ranger kardeşlerin arazilerle dalga geçen hallerine gıptayla baktık. Doğal bir emişli motorları olmadan, anında tork üreten elektrikli üniteleri ile düşündüğümüzde, zeminde açılacak çukurlar yetenekleri daha fazla olacak.

Mo Aoun’un kalemini bizler çok beğendik. Düşüncesi güzel ve R1S’in üretiminin ardından kişilere sağlam fikirler de vermiş oluyor. Yalnız eksik olan bir şey; Park Ranger’ın arkasına yeni Patriot Camper X1 gibi, pratik çok amaçlı bir karavanın olması şart!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum