Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

RippleNet’in Orta Doğu’daki ODL Dağıtımı için Ortaklık Kuruldu

Ripple bölgede yeni hizmetlerin tanıtımı için Pyypl ile ortaklık kurdu.
RippleNet’in Orta Doğu’daki ODL Dağıtımı için Ortaklık Kuruldu
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple geçtiğimiz hafta BAE merkezli Al Ansari Exchange ile büyük bir işbirliğini duyurmuştu. Şirket bu o ortaklığın bir parçası olarak, RippleNet’in ODL dağıtımını başlatmak için Orta Doğu ve Afrika’nın önde gelen küresel blockchain tabanlı finansal hizmetler teknolojisi şirketi Pyypl ile ortaklık kurdu.

Ortaklık ile Ripple bölgedeki havale koridorlarını kolaylaştırmayı planlıyor. İsteğe Bağlı Likidite (ODL) hizmeti, verimli ve uygun maliyetli sınır ötesi ödemeler için XRP kullanılıyor. Ripple ayıca MENA bölgesinin şirketin küresel genişlemesi için önemini vurguladı.

Orta Doğu, yaklaşık 78 milyar dolarlık toplam değeriyle dünyanın en büyük havale koridorlarına bazılarına sahiptir. BAE ve Suudi Arabistan, finans sektöründeki dijital dönüşümü desteklemek için 2021’de çeşitli girişimlerde bulundu.

XRP günlük grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

ODL servisi Japonya’da küresel finansal kurumlar arasında büyük popülerlik kazanmıştır. Şirket geçtiğimiz dönemde, Asya’nın en hızlı büyüyen sınır ötesi ödeme şirketlerinden biri olan Tranglo’da %40 hisse alımı gerçekleştirmişti.

Ripple, 53 milyar dolar piyasa değeri ile en büyük 7. kripto para birimi konumunda. XRP an itibariyle 1.13 dolar seviyesinden işlem görüyor. Kripto para birimi 2018’de, 3.5 dolar ile tarihinin en yüksek zirvesine ulaşmıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%