Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple, SEC Davasındaki Pozitif Beklenti ile Yüzde 20’den Fazla Arttı

Ripple’ın yerel tokeni XRP, SEC davasına dair pozitif görünüm ile beraber yükselişe geçti. Son veriler haberde...
Ripple, SEC Davasındaki Pozitif Beklenti ile Yüzde 20’den Fazla Arttı
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple (XRP) ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı dönüm noktası niteliğindeki davasını kazanmak için iyi bir konumda olduğuna dair raporların ardından, yüzde 20’den fazla yükseldi.

XRP yüzde 30’dan fazla yükselişle değerini 0,50 dolar seviyesine kadar taşıdı. Dijital varlık bu seviyeden hafif geri çekildi ve yazım itibarıyla 0,45 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatlik kazanç yüzde 20’den fazla artışı temsil ediyor.

Yükseliş dalgası ile beraber Coinglass verilerine göre vadeli işlemlerde 17 milyon doların üzerinde XRP pozisyonu tasfiye edildi.

XRP 4 saatlik grafik
Kaynak: Paratic Piyasalar

Bu haftanın başlarında, Ripple davalıları, adil bildirim savunmalarını desteklemek için yeni bir dosyalama yaptı. Dosyalama, Voyager Digital Holdings iflas davasındaki SEC itirazlarına ilişkin kararlara atıfta bulundu. SEC itirazlarını reddeden Yargıç Wiles’ın dayanağının, Ripple sanıklarının dosyalamada sunduğu argümanların çoğunu desteklediğini kaydetti.

Bazı piyasa gözlemcileri, yatırımcıların davaya dair pozitif beklentilere maruz kalması ile beraber XRP’nin pozitif tepki gösterdiğini belirtti

BTSE CEO’su Henry Liu “Ripple ve SEC’in muhtemelen bir anlaşma üzerinde anlaşmaya vardığına dair söylentiler sızdıkça, XRP fiyatının çift haneli rakamlarla yükseldiğini ve uzun süredir devam eden direnç seviyelerinin üzerine çıktığını görüyoruz” değerlendirmesini yaptı. Liu, avanın Ripple lehine ilerleyeceğine dair beklentilerin, olumlu ivmeyi artırdığına dikkat çekti.

XRP son yükselişine rağmen eski zirvelerinin çok aşağısında işlem görüyor. Dijital varlık Nisan 2021’deki rallide 1,96 dolara kadar yükselmişti. XRP için tarihinin en yüksek seviyesi, 3,28 dolar ile Ocak 2018’de kaydedilmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%