Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple’ın Merkez Bankaları ile Temasta Olduğu Söyleniyor

RippleNet'in genel müdürü Asheesh Birla, şirketin merkez bankaları ile görüşmeler yaptığını söyledi.
Ripple’ın Merkez Bankaları ile Temasta Olduğu Söyleniyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Ripple son zamanlarda Asya bölgesinde sınır ötesi ödeme sistemlerine yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiriyor. Şirketin bir yandan da ülkelerin merkez bankaları ile temas kurduğu söyleniyor.

RippleNet’in genel müdürü Asheesh Birla, Ripple’ın merkez bankalarıyla uzun süredir konuştuğunu söyledi. San Francisco merkezli özel şirketin, merkez bankalarına XRP Ledger özel versiyonunu önerdiği bildirildi.

Birla yüksek işlem hızının onu merkez bankası dijital para birimleri için doğal bir uyum sağladığını belirtti. Bunun bir gecede olmayacağını belirten Birla, dünya çapında giderek daha fazla merkez bankasının bu avantajları benimseyeceğini düşünüyor.

XRP günlük grafik
Kaynak: piyasa.paratic.com

Ripple’ın, CBDC’lerin yanı sıra, bankalarla diğer teknolojiler hakkında da görüşmeler yaptığı belirtiliyor. XRP geçtiğimiz gün Japonya ile Filipinler arasında sınır ötesi ödemelerde köprü oluşturacağı haberi ile, %17’den fazla yükseliş kaydetti.

Bu yükseliş ile 0.74 dolar seviyesinden işlem gören kripto para birimi, an itibariyle 0.70 dolar bölgesine çekilmiş durumda. CoinMarketCap verilerine göre Ripple’ın piyasa değeri 32 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu