Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple’ın Haftalık Yükselişi ile BTC ve ETH’ye Karşı Değer Kazandı

Veriler Ripple’ın haftalık yükselişi ile Bitcoin ve Ethereum karşısında değer kazandığını gösteriyor.
Ripple’ın Haftalık Yükselişi ile BTC ve ETH’ye Karşı Değer Kazandı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Son aylara bakıldığında yatırımcıların en fazla yüzünü güldüren kripto para birimlerinden birisi Ripple olmuştur. Bu durum geçtiğimiz bir hafta içerisinde de kendisini gösterdi. XRP fiyatı geçtiğimiz haftadan bugüne yüzde 32 değer kazanmış görünüyor. Kripto para aynı zaman dilimi içerisinde BTC ve ETH’ye karşı kazanç elde etti. Bu kazançlar sırasıyla yüzde 7 ve yüzde 19 olarak kaydedildi.

Yapılan tahminlere göre 0,65 doların üzerinde bir kırılmanın XRP’nin fiyatını yakın vadede 0,75 dolara kadar yükseltebileceği belirtiliyor. Ancak bu kırılmanın hızının tüccarların kripo paraya olan yönelmeleri ile doğrudan ilişkili olduğu ifade ediliyor. Alım satım hacimlerinin geçğimiz hafta nispeten daha düşük olduğu hatırlatılıyor. Bu nedenle, 0,65 doların üzerinde bir kapanışın agresif tüccarlar için 0,75 dolar hedefini işaret ediyor.

Ripple için 0.75 Dolar Tahmini

Ripple için 0.75 Dolar Tahmini
Kaynak: TrendingView

Tedbirlere dayanarak, Ekim-Kasım 2020 ticaret aralığının yüzde 61,8 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,45 doların altındaki kayıplar, yatırımcıların XRP varlıklarını elden çıkarmasına neden olabilir. Bu durumda XRP fiyatı 0.30 dolara kadar düşebileceği tahmin ediliyor. Bugün itibariyle XRP fiyatı, Aralık 2020’nin en yüksek seviyesinden 0.25 dolar geride ve 0,50 doların üzerinde işlem görüyor.

Uzmanlar Ripple’ın son derece modern bir ödeme sistemine sahip olduğunu ve 400’den fazla banka tarafından desteklendiğini belirtiyor. Öte yandan, son kullanıcılar hızlı ve ucuz yerleşimden yararlanmaktadır. XRP’nin bir transfer aracı görevi görmesiyle, hızlar ve maliyetler açısından kullanıcılara pek çok faydası oldu. 100’den fazla borsa, XRP’yi destekliyor.

Son dönemdeki yasal sıkıntılarına rağmen, dava sonrası sürecin Ripple için büyük bir destek olacağı tahmin ediliyor. Bilindiği üzere Ripple ile SEC arasında bir dava bulunuyor ve ilk duruşma 22 Şubat tarihinde görülecek. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davada Ripple’dan 1.3 milyar dolarlık tazminat talep ediliyor. Kurum Ripple’ın ABD’deki ve dünyadaki yatırımcılara kayıt dışı satış yaparak fon topladığını iddia ediyor.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın