Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Ripple CEO’su SEC Davasında Çözüm için 2022 Yılını İşaret Etti

Ripple CEO'su Garlinghouse, SEC davasındaki son durumu değerlendirdi.
Ripple CEO’su SEC Davasında Çözüm için 2022 Yılını İşaret Etti
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Ripple CEO’suna göre, kripto para şirketi ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki uzun süredir devam eden davada sona yaklaşılıyor.

Brad Garlinghouse, yavaş ilerleyen bir yargı sürecine rağmen davada kaydedilen ilerlemenin altını çizdi ve sürecin 2022 yılı içerisinde sonuçlanabileceğini söyledi. Yargıç tarafından sorulan soruları iyi değerlendirdiklerini ifade eden Garlinghouse, mahkemenin vereceği bir kararın daha geniş sonuçları olabileceğini düşünüyor.

Geçen yıl SEC, Ripple’ı 2013’ten bu yana XRP’yi lisanssız menkul kıymet olarak satmakla suçladı. Ripple, XRP’nin bir menkul kıymet olarak kabul edilmemesi gerektiğini söyleyerek iddialara itiraz etti.

Kripto para birimi bu süre içerisinde Coinbase başta olmak üzere pek çok borsa tarafından delist edildi. SEC, Ripple’ın token satışına geçmeden önce XRP’nin yasal danışmanlarından bir menkul kıymet olabileceğinin farkında olabileceğini iddia etti ve davalının yasal tavsiyesine erişmek için bir dava açtı.

Mahkeme, avukat-müvekkil gizliliğini gerekçe göstererek bu talebi reddetmişti. Ripple yöneticileri süreç boyunca dava ve bunun iş üzerindeki etkisi hakkında görüşler paylaştı. Garlinghouse, Ripple’ın Asya-Pasifik bölgesine genişlemesinin SEC davasından zarar görmediğini belirtti. Şirket ayrıca, dava çözülür çözülmez halka arzı değerlendiriyor .

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın