Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Ripple CEO’suna Göre Rusya Yaptırımlardan Kripto ile Kaçamaz

Ripple CEO'su Brad Garlinghouse, Rusya'nın Ukrayna ile devam eden savaşta küresel yaptırımlardan kaçmak için kripto para kullanmasının zor olduğunu söyledi.
Ripple CEO’suna Göre Rusya Yaptırımlardan Kripto ile Kaçamaz
Yorum

Kripto paralar, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş sonrası daha yaygın bir şekilde konuşuluyor. Ukrayna savaş ile beraber dünyanın dört bir yanından Bitcoin ve bazı kripto paralar üzerinden bağış toplamaya başladı.

Diğer yandan batılı ülkeler Rusya’ya yönelik çok ağır ekonomik yaptırımlar uyguluyor. Rusya’nın bu yaptırımlardan kripto paralar yoluyla kaçabileceğine dair endişeler yer alıyor.

Ripple’ın CEO’su ve kurucu ortağı Brad Garlinghouse, Rusya’nın küresel yaptırımlardan kaçmak için kriptoyu kullanamayacağını açıkladı. Garlinghouse, kripto ticaret platformlarının, bunun önüne geçmek için bazı bankacılık ortakları ile birlikte çalıştığını kaydetti.

Ripple CEO’suna göre kripto para borsaları KYC ve kara para aklamayı önleme politikaları dahil olmak üzere katı önlemler alıyor. Garlinghouse, kripto paraların suçlular tarafından tercih edildiğinin eskimiş bir argüman olduğunu belirtti.

Bu konuya dair değerlendirmede bulunan Ripple CEO’su, “Bazı çevreler sektördeki oyuncuları dinlemek yerine, kriptoyu kaçış yolu olarak göstermeye devam ediyor. Bu son derece modası geçmiş ve bugün için geçerli olmayan bir argüman.” diye konuştu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%