Yatırım yapmaya başla!

Ripple 61 Japon Banka ile Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulaması Geliştirdi

Ripple, Japon bankalardan aldığı desteğin hakkını vermeye devam ediyor. Şimdi de Japonya'daki işlemleri hızlandırmak için blok zinciri tabanlı ödeme uygulaması geliştirdi. İşte detaylar;
Ripple 61 Japon Banka ile Blockchain Tabanlı Ödeme Uygulaması Geliştirdi

Ülkemizden Akbank’ın desteğini alan Ripple, Japonya’da blok zinciri alanında en dikkat çeken şirket diyebiliriz. Uluslararası ödeme işlemlerini, swifte göre çok daha hızlı bir şekilde gerçekleştirdiğini kanıtladı ve böylece dünyanın en büyük bankalarının desteğini aldı. Para birimi XRP henüz düşük değerlere sahip olsa bile; blok zinciri teknolojisi ile Ripple, gelecek vaat eden kripto para şirketleri arasına böylece girmiş oldu.

Ripple, 61 Japon banka ile ortaklaşa bir anlaşmaya vararak Money Tap isimli bir uygulama geliştirdi.

Ripple Money Tap Uygulaması

Bu uygulamanın ilk hedefi, Japonya’daki işlemlerin daha hızlı bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. San Francisco merkezli şirket, Çarşamba günü bir açıklama yaparak Money Tap isimli uygulamasının ilkbaharda aktif edileceğini duyurdu. 61 bankanın konsorsiyumu ile birlikte çalışan Ripple, ilk başta 3 banka için uygulamanın kullanılabileceğini açıkladı. Bu bankalar; SBI Net Sumishin, Suruga ve Resona Bank olarak sıralandı.

Money Tap uygulaması, Japonya’daki yurt içi ödemeleri kolaylaştıracak ve tüketiciler uygulamayı banka hesabı, telefon numarası veya QR kod ile kullanabilecek.

Uygulama Japonya'da İşlemleri Hızlandıracak

SBI Ripple Asia CEO’su Takashi Okita, müşteriler için daha hızlı, güvenli ve etkili ve iç ödeme deneyimi sunulacağı yorumunda bulundu. SBI Ripple Asia; Ripple ile SBI Net Sumishin Bank’ın ana şirketi olan SBI Group’un ortak girişimi olarak biliniyor.

Ripple bu süreçte para transferlerini daha da hızlı yapmak için xRapid isimli uygulaması ile çalışmalarını sürdürüyor.

Ripple xRapid Testlerine Devam Ediyor

15 Şubat’ta Western Union ile bir test gerçekleştiren Ripple, xRapid isimli ürünü test etmek için dünya çapında çeşitli ödeme servisleri sunan Fleetcor Technologies ile anlaştığını duyurmuştur. Bu kapsamda New York merkezli Cambrige Global Payments pilot uygulama sürecinde yer alacak. xRapid ile test sürecinde olan MoneyGram gibi birkaç uygulama daha bulunuyor. Tüm bu gelişmeler ise bitcoinin değil, Ripple’ın gelecekte hayatımızın vazgeçilmezlerinden biri olabileceğine işaret etmesini sağlıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum