Yatırım yapmaya başla!

250 Milyon Dolarlık Startup Şirketinin CEO’su Yapılan Suçlamaların Ardından İstifa Ediyor!

Aldığı devasa yatırımlarla 250 milyon dolarlık bir startup haline gelen Ripcord’un CEO’su Alex Fielding, görevinden istifa ediyor. Şirket kurucusunun bu kararının ardındaki nedense epey tartışmalı;
250 Milyon Dolarlık Startup Şirketinin CEO’su Yapılan Suçlamaların Ardından İstifa Ediyor!

250 milyon dolarlık startup şirketi Ripcord’un CEO’su Alex Fielding’in devam eden bir soruşturma nedeniyle görevinden ayrıldığı duyuruldu. Fielding’in yeni görevinin ürün yönetimi olduğunu belirtilirken kendisinin yönetim kurulunda yer almaya devam edeceği söylendi.

İlaveten; başarılı startup şirketinin yeni bir CEO arayışı içinde olduğu ifade edildi. Kağıt yığınlarını hızla tarayıp saklayan robotların çalıştığı Ripcord’da yaşanan bu değişikliklerin nedeniyse eski bir çalışanının şirket ve Alex Fielding hakkındaki suçlamalarıydı.

Şubat ayında ortaya atılan suçlamalara göre 19 yaşındaki Perry Coneybeer Ripcord’da çalıştığı süre boyunca haksızlığa uğramıştı.

Perry Coneybeer Ripcord SuçlamalarıÖtekileştirilip nesneleştirildiğini söyleyen Coneybeer, ayrıca bariz bir şekilde taciz edildiğini itiraf etmişti. Eski çalışanın iddialarına göre CEO Fielding onun karşısında pornografik bir video izlemiş ve kendisine uygun olmayan sözlerle yaklaşmıştı.

Daha da ötesi Coneybeer bu durumda şikayetçi olduğunu söyledikten sonra kendisinin yanında duran ortak kurucu Kim Lembo ile birlikte kovulmuştu.

Perry Coneybeer Ripcord'dan Kovulduktan Sonra İtirafıyla Yankı Uyandırdı Şirketteki çoğu çalışanın da tıpkı Alex Fielding gibi bozuk ahlaklı olduğunu belirten Coneybeer, onların birbirleriyle konuşma şekline dayanamadığını açıklamıştı. Ve 19 yaşındaki gencin bu sözleri sektörde büyük yankı uyandırmıştı.

Zira Hollywood’u sarsan taciz iddialarından sonra benzeri olaylar sert sözlerle eleştiriliyor ve yaşananların üzerinin kapatılmaması için çok daha fazla çaba sarf ediliyor.

Şirket CEO'su Alex Fielding Görevinden İstifa EttiNeticede; şirketten yapılan açıklamada pek çok çalışanla görüşüldüğü ve konunun detaylıca araştırıldığı belirtilerek Fielding’in artık CEO olmadığı söylendi.

İlaveten; yapılan bütün suçlamaların doğru olmadığına vurgu yapılarak şirkette bazı uygunsuz davranışların gözlemlendiği ve kurulun bu durumu asla kabul etmediği belirtildi. Şirket kültürünün olması gerektiği şekilde geliştirileceğinin altı çizilerek, yeni CEO’nun bütün Ripcord çalışanları için saygılı ve verimli bir çalışma ortamı yaratacağı dile getirildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Kariyer kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum