Yatırım yapmaya başla!

Rio 2016’nın En Başarılı Ülkeleri Hangileri Olacak?

Rio 2016’nın En Başarılı Ülkeleri Hangileri Olacak?

Spor dünyasının gözü bugün başlayacak olan yaz olimpiyatlarına çevrilmiş durumda. Bilindiği üzere yaz olimpiyatları, bu yıl Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleşecek. 42 spor dalının bulunduğu olimpiyatlarda, toplamda 10 bini aşkın sporcu yarışacak. ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, bugün başlayacak Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’yla ilgili tahminlerini kamuoyuna açıkladı. Hatırlanacağı üzere, dört yıl önce gerçekleşen olimpiyatlarla ilgili de banka, hangi ülkenin kaç madalya kazanacağı gibi tahminlerde bulunmuş ve bir kısmında haklı çıkmayı başarmıştı.

Bankanın Rio 2016 Olimpiyatları’yla ilgili tahminleri ise şöyle;

Bankadan yapılan açıklamada, Londra olimpiyatları tahminlerinde olduğu gibi yine ilk üç sırayı; ABD, Çin ve İngiltere alıyor. Oyunlarda ABD’nin 45, Çin’in 36, İngiltere’nin ise 23 altın madalya kazanacağı tahmin ediliyor. İlk üç ülkenin ardından ise Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak Brezilyanın oldukça parlak bir sonuç alacağını belirten banka, belki de Brezilya’nın tarihinin en parlak olimpiyat oyunlarını yaşayacağını dile getirdi. Bu tahminlerinde rağmen bankanın katılımcı ülkeler sıralamasında Brezilya, 16. sırada yer alıyor.

Goldman Sachs’a göre Türkiye olimpiyatları nasıl tamamlayacak?

Bankadan gelen olimpiyat tahminlerinde şüphesiz hepimizin ilgisini çeken nokta Türkiye tahmini oldu. Bankanın bugün açıkladığı tahminlerine göre Türkiye, Rio 2016 Yaz Olimpiyatları’nı 3 altın madalyayla tamamlayacak. Bankanın katılımcı ülkeler sıralamasında ise Türkiye’ye 25’inci sırada yer verildi. Goldman Sachs’ın katılımcı ülkeler sıralamasını buradan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Goldman Sachs olimpiyat tahminlerini neye göre belirliyor?

Bugün yapılan tahmin açıklamasının yanı sıra banka ekonomistleri, ülkelerin başarı sıralamalarını hangi gerekçelere göre belirlediklerini de açıkladılar. Ekonomistlerin açıklamalarına göre Goldman Sachs olimpiyat tahminlerini ülkelerin, ekonomik ve politik gelişmişlik düzeylerine göre belirlediklerini dile getirdiler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum