Yatırım yapmaya başla!

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Türkiye’nin İlk Gündem Maddesi Ekonomi Olmalı

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu 75. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni’nde konuşma yaptı.
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: Türkiye’nin İlk Gündem Maddesi Ekonomi Olmalı

TOBB’da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın katılımıyla düzenlenen 7. Genel Kurul Hizmet Şeref Belgesi ve Plaket Takdim Töreni’nde TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Türkiye’nin ilk gündem maddesi ekonomi olmalı. Atılacak çok adım, yapılacak çok iş var. Yeter ki ayrımız, gayrımız olmasın, birbirimizi ötekileştirmeyelim, hep birlikte kucaklaşalım. Bu tabloyu Türkiye’de egemen kılarsak şikayet ettiğimiz birçok sorun ortadan kalkacaktır.” sözleriyle gündem oldu.

Hisarcıklıoğlu, işçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlamayı da ihmal etmedi. Bunun yanında önceki gün yaşanan üzücü olaya da değindi. Bilindiği gibi önceki gün 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinden Şanlıurfa’ya giden araçta trafik kazası geçiren 5 sağlık çalışanı hayatını kaybetmişti. TOBB Başkanı hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Hisarcıklıoğlu, oda ve borsaların “proje fabrikası”na dönüştüğünü belirtti.

Hisarcıklıoğlu Oda ve Borsaların Proje Fabrikasına Dönüştüğünü BildirdiHisarcıklıoğlu, oda ve borsalar hakkındaki düşüncelerini “Çalışıyor, üretiyor, şehirlerine yeni eserler kazandırıyor, üyelerimize daha çok hizmet sunuyorlar. Sadece yurt içinde değil, dışarda da bayrağımızı dalgalandırıyorlar.” diyerek aktardı.

Hisarcıklıoğlu konuşmasının devamında Milletlerarası Ticaret Odası’nda (ICC), Asya Pasifik Ticaret ve Sanayi Odaları Konfederasyonu’nda dereceye girip en iyi proje ödüllerinin sahibi olan çok sayıda oda, borsa ve kadın girişimci bulunduğuna değindi. Camiamızın ulaştığı bu seviye sizlerin eseri, diyen başkan harcanan emek ve gayretleri tebrik etti.

Bu emek ve gayretleriyle oda ve borsaların reel sektörün asli hizmet merkezleri olduğuna dikkat çekti. Kurumsal hizmetler kapasitelerinin arttığını, bununla birlikte dünyanın örnek aldığı bir yapıya dönüştüğünü söyledi.

TOBB Başkanı; Ahilik teşkilatının temsilcileri olduğunu aktarırken, var olan problemleri tespit ederek bunlara çözüm önerileri geliştirdiklerini ve bunları Cumhurbaşkanı, Meclis ve hükümet ile istişare ettiklerini bildirdi.

Ahilik Teşkilatının Temsilcileri Olduğunu AçıkladıRifat Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz yılın Ağustos ayından itibaren ekonominin yavaşladığını belirtirken paradaki değer kaybının, artan faizlerin ve enflasyonun herkesin işini olumsuz etkilediğini söyledi. 4 yıllık seçimsiz bir döneme girdiğimiz şu dönemde Türkiye’deki ilk gündem maddesinin ekonomi olması gerektiğine sözlerinde yer verdi.

Yapılacak işlerin çokluğuna değinen Hisarcıklıoğlu, bu dönemin huzur, yapısal reformlar, daha zengin ve kalkınmış bir Türkiye için el ele dönemi olduğunu belirtirken, Türkiye’nin çok güçlü bir ülke olduğunu da ekledi.

Hisarcıklığlu: “Birliğimiz ebedi, gündemimiz ekonomi.”

Birliğimiz Ebedi, Gündemimiz EkonomiBaşkan, konuşmasında TOBB’un bundan sonraki dönemlerde de Türk özel sektörü adına çalışmayı sürdüreceğini bildirerek devam ettirdi. Bilindiği üzere TOBB, önceki dönemlerde Yatırım Ortamını İyileştirme Koordinasyon Kurulu’nda, İstihdam Seferberliği’nde, Nefes Kredisi’nde ve ihracatta çalışmıştı.

Hisarcıklıoğlu, programa katılan başkanlar, meclis üyeleri, genel sekreterleri kadın ve genç girişimcilerle gurur duyduğunu dile getirdi.

Ayrıca hizmet şeref plaketlerini ve proje ödüllerini takdim edecekleri için onur duyduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu diğer bir yandan Türk özel sektörü olarak her zaman olduğu gibi bundan sonra da Türkiye’yi daha zengin, daha güçlü, müreffah yapmak için emek verileceğini, çalışılıp üretim yapılacağının sözünü verdi.

Konuşmanın sona ermesinin ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Pekcan ve Hisarcıklıoğlu tarafından TOBB’da 10,20 ve 40. yılını dolduran delegelere Hizmet Şeref Belgeleri ve oda-borsa proje ödülleri takdim edildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum