Yatırım yapmaya başla!

Richard Branson: Virgin Galactic İnsanları Yılbaşından Önce Uzaya Götürecek!

Tutkulu milyarder Richard Branson, uzun süredir peşinden koştuğu hayalin nihayet gerçekleşeceğini, Virgin Galactic’in insanları yılbaşından önce uzaya taşıyacağını söyledi. İşte detaylar;
Richard Branson: Virgin Galactic İnsanları Yılbaşından Önce Uzaya Götürecek!

İngiliz milyarder Richard Branson, Virgin Galactic’in büyük bir başarının eşiğinde olduğunu zira şirketinin insanları yılbaşından önce uzaya götüreceğini söyledi. Bu hafta verdiği bir demeçte dikkat çekici açıklamalarda bulunan Branson, Virgin Galactic’in yıl sonuna kadar kilometre taşını ifade eden bir dönüm noktasından geçeceğine inandığını kaydetti.

“Projeye % 100’e inanan ve ona her şeyini veren parlak bir astronot grubumuz var” diyen Branson, ilk birkaç uçuşta gemide yalnızca test pilotlarının bulunacağını ve kendisinin ilk yolcu olacağını dile getirdi. Sonrasında ise uzay turistlerinin bekledikleri yolculuğa çıkabileceğini bildirdi.

İlaveten, uzaya ilk giden kişi olmayı çok istediğini fakat buna izin verilmediğini anlatarak test pilotlarının inanılmaz derecede cesur insanlar olduğunu belirtti.

Richard Branson Virgin Galactic Bu noktada, Virgin Galactic’in yılbaşından önce uzaya gitmesi durumunda hem Jeff Bezos’un Blue Origin’ini hem de Elon Musk’ın SpaceX’ini geçecek olduğu vurgulandı. Gerçi Elon Musk’la yolları az da olsa birbirinden farklıydı ama Branson’un dediği gibi Virgin Galactic’in yılbaşından önce uzaya gitmeyi başarması, Jeff Bezos’un Blue Origin’ine karşı büyük bir zafer olacaktı.

Zaten ünlü yatırımcı bu yılın ilk aylarında yaptığı bir açıklamada, uzay turizmi konusunda tek rakibinin Jeff Bezos olduğunu açıkça söylemişti.

Richard Branson Virgin Galactic Uzay Yolculuğu Açıklaması Kendisi gibi uzay tutkularıyla tanınan milyarder rakipleri hakkında da yorum yapan Branson; “insanları uzaya taşıyorsanız güvenlik en önemli şeydir, yani hiçbirimiz ilk olmak için yarışmayacağız ama Virgin Galactik ilk olacak” ifadeleriyle dikkat çekti. Bununla birlikte; “Elon, olağanüstü şeyler yaptı, biz de olağanüstü şeyler yapmayı umut ediyoruz, Jeff eminim ki olağanüsytü şeyler yapacak” diyerek görüş bildirdi.

İlgili haberde, Richard Branson’ın daha önce de uzay yolculuğu için tarih verdiği ancak bu sözlerin yerine getirilemediği gerçeği de hatırlatıldı.

Richard Branson Virgin Galactic Yılbaşından Önce Uzaya GidecekNitekim İngiliz milyarder, bu yıl Finlandiya Helsinki’de düzenlenen Nordic Business Forum’da Virgin Galactic’le uzay yolculuğuna sayılı gün kaldığını açıklamıştı. Bir kişinin 250.000 dolar ödeyerek çıkacağı uzay yolculuğunu merakla bekleyenler arasında Brad Pitt, Katy Perry ve Ashton Kutcher gibi ünlü isimler olduğunu aktaran Branson, Nisan’daki açıklamasında büyük gün en fazla 6 ay kaldığını kaydetmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum