Yatırım yapmaya başla!

Richard Branson Uyarıyor: “Ben Kurtuldum Ama Arkadaşımın 2 Milyon Doları Gitti”

Richard Branson, bu kez gündeme yatırımları ya da bağışlarıyla değil, başından geçen şaşırtıcı bir hikayeyle geldi. İnsanları dolandırıcılara karşı uyarmak için paylaştığı öykünün ayrıntıları şöyle…
Richard Branson Uyarıyor: “Ben Kurtuldum Ama Arkadaşımın 2 Milyon Doları Gitti”

Ünlü İngiliz iş adamı Richard Branson, bugün kendi bloğunda kaleme aldığı hikayeyle herkesi şaşırttı. Zira daha önce başından geçen bir dolandırıcılık hikayesini tüm ayrıntılarıyla anlattı.

Geleceğin seyrini değiştirebilecek milyarderler arasında yer alana Branson, hem olayın kendisinin başına gelmesi hem dolandırıcıların profesyonelliği hem de yakın zamanda bir arkadaşından 2 milyon dolar sızdırılması ile ilgi çekici açıklamalarda bulundu. İşte detaylar…

Virgin Şirketler Grubu’nun sahibi, Forbes’un anlık verilerine göre 5.1 milyar dolarlık servete sahip ve görünen o ki zenginliğiyle dolandırıcıların hedefleri arasında!

Forbes’un anlık verilerine göre 5.1 milyar dolarlık servete sahip

6 ay önce başına gelen olayı kendi blogunda anlatmaya karar veren Branson, bunu insanları benzeri dolandırıcılara karşı uyarmak için yapmış. Çünkü daha geçtiğimiz günlerde, saygın bir iş adamının muhtemelen aynı dolandırıcılar tarafından 2 milyon dolar soyulduğunu öğrenmiş.

Kaldı ki ismini açıklamadığı iş adamı, kendisinden Richard Branson olarak 2 milyon dolar borç istemiş.

Richard Branson dolandırıcılık hikayesi

Üstüne üstelik, sözde Richard Branson olan dolandırıcı, telefondaki iş adamına bu parayı kasırgadan etkilenen Britanya Virjin Adaları’nda yaşayan topluluklar için kullanacağını söylemiş. Amerika’da bulunan iş adamından para istemesinin nedeni olarak da İngiltere’de bulunan bankasına ulaşamaması olarak açıklamış. Ona ulaşmayı ise uydu telefonu ile başarmış.

Sonuçta; sahte Richard Branson o kadar inandırıcıymış ki ABD’li iş adamı dolandırıcının istediği 2 milyon doları çekinmeden vermiş.

Sahte Richard Branson olarak dolandırıcılarla konuşmuş

2 milyon dolarının resmen havaya gittiğini anlayan iş adamı, böyle bir hatayı yaptığı için kendisine kızsa da artık çok geçmiş. Yetkililerin hala aradığı dolandırıcıların bulunması için Richard Branson da elinden geleni yapıyor. Zaten hikayeyi kendi sayfasında da yayınlamasının nedeni de bu. Ama daha bitmedi. Kısaca, aylar önce Branson’un başından geçen olaydan da bahsedelim.

Ünlü kişilik, aynı dolandırıcılar olduğunu düşündüğü kişilerle aşağı yukarı 6 ay önce iletişime geçmiş.

Dolandırıcılar İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon gibi davranmış

Daha doğrusu, önce asistanına İngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon’dan gelmiş gibi görünen resmi bir not yollanmış. Notta Branson’un acilen kendisini araması isteniyormuş. Numarayı çeviren Branson, sahte Fallon’dan şüphelenmeden onunla konuşmaya başlamış. Fallon, görüşmenin çok gizli olduğunu belirterek Branson’un yalnız kalmasını rica etmiş.

Sonrasında İngiliz bir diplomatın teröristler tarafından kaçırıldığını söyleyerek, acilen 5 milyon dolar fidye istediklerini belirtmiş.

Richard Branson başına gelen dolandırıcılık olayını anlatıyor

Hükümetin fidye için ödeme yapmasının yasak olduğunu hatırlatarak, kısa bir süreliğine Branson’dan borç alıp alamayacağını sormuş. Ricasına olumlu yaklaştığını fakat daha önce birkaç arkadaşının dolandırıldığını söyleyen Branson, sahte Fallon’dan güvence istemiş. Dolandırıcı bunun gayet normal olduğunu söyleyerek, sekreterinin Branson’un yolladığı biriyle görüşeceğini söylemiş.

İş adamının kendisi de Fallon’un ofisine doğru yola çıkmış. Ancak oraya vardığında, Richard Branson Savunma Bakanı yerine dolandırıcılarla konuştuğunu anlayarak yetkililere haber vermiş. Sonuçta; kaleme aldığı yazısında da belirttiği gibi Branson şimdi başkalarının da aynı olayı yaşamaması için uyarılarda bulunuyor. Neticede, daha yakın zamanda iş dünyasından tanıdığı başarılı bir arkadaşı, sahtekarların oyununa gelerek 2 milyon dolarından olmuş.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum