Yatırım yapmaya başla!

Rezvani Tank’ı Yeni Halinde 1.000 Beygirden Fazla Güçle Görebiliriz!

Rezvani'nin hiper SUV modeli Tank'ın yeni haline dair ilk teaser görüntüleri geldi.
Rezvani Tank’ı Yeni Halinde 1.000 Beygirden Fazla Güçle Görebiliriz!

Amerikalı Rezvani, süper Tank’ı yeni halinde aşırı güçlerle düşünüyor. 2017 yılında dış yapısı ve özellikleriyle gösterilen modelin duruşu, etrafında hiç bir araca benzemiyordu. Kurşun geçirmez balistik yapısı, asi görüntüsü ve gücüyle bizlere Tango & Cash‘deki silahlı aracı hatırlatmıştı.

Beast Alpha spor tiple tanıdığımız Rezvani markası, SUV araç klasmanını kendi dilinde yorumluyor. Muadili olarak gösterebileceğimiz tek araç ise Devel Sixty 6×6. Onun da bu kadar pratik olduğunu düşünmüyoruz. Çıkışı için son düzlüğe giren Tank adına yeni teaser görüntüleri geldi. Gelin o resimlere bakalım!

Rezvani, alt takım ögelerini Jeep’in Wrangler’inden temin ediyor.

Yeni şeklinde neler olduğuna dair ilk far tasarımına yer verilmiş. Farklara bakılırsa kaput dahil çoğu şey yenilenmiş. Mesela far üzerindeki açıklık, farların ucundaki kavisli kısım ve buna bağlı olarak ızgaradaki şekil değişimi bu kısıtlı resimde bile belli oluyor.

Aydınlatma boyutsal olarak değişmese bile LED düzeni ve içeriğinde farklılığa gidilmiş. Şimdiki Tank’ın çamurluk üzerinden gelen kabartması biraz daha düz hatlarda ele alınmış. Kaput derinliği biraz daha aşağı alınarak, hava girişi belirginleştirilmiş.

Yeni Tank, önceki serisinden parça almadan yenilenecek.

Bu kısım biraz ilginç olmuş. Agresif modelin yenisinin alt şasi kısmı yine Jeep’ten geliyor ve Gladiator şasisini kullanabilir. Panel parçaları firma tarafından baştan tasarlanmış. Görünümü bir duvarı dahi rahatça yıkabilecek halde olan Tank, uçuk tarafına yeni şeyler eklemiş.

Şirket Tank’ın bir de Military Edition versiyonunu çıkarmıştı. Araç, seviye 7 zırha sahipti. SUV, 7.62×51 mm boyutundaki mermileri geçirmiyor, bomba ve zehirli gaz saldırılarına da tam korumalıydı. İşte bu varyant yeni halinde tamamen özel geliştirilen elektromanyetik darbe sönümlemeli yapıda olacak.

Fox Racing ile işbirliği yapan Rezvani, aracın gövdesini her yol koşulunda mükemmel sürüş sağlayacak süspansiyonla donatacak. Artı, ayarlanabilir olacak ekipman, 5 farklı yol koşuluna göre değişim gösterebilecek.

Dodge, ileri güçler veren 6.2L V8’ni verecek ve Rezvani tarafından Tank SUV’a geliştirilmiş halde yerleştirilecek.

Son Military Edition’a güç veren Hellcat V8’in 707 beygirlik hali, son neslin yanında sönük kalacak. Niyesine gelince de; Amerikalı marka yine 6.2L V8’i alacak ancak standart üretilen 850 beygiri, özel çalışmalarla 1.000 beygirin üzerine çıkartacak.

Fiyat kısmında da yeni seri epeyce zamlanmış olabilir. Ön siparişi 2.500 dolarla yapan Rezvani’nin standartını 159.000 dolara ve Military Edition’u 259.000 dolara satıyordu. Ortaya bir de X geldiğinde ise ücret 295.000 dolara yükselmişti.

Tahminlerimize göre aracın standart giriş ücreti 170.000 dolar, askeri versiyonda 265.000 dolar olarak tahmin ediyoruz. X’in de 300.000 doları geçmesi muhtemel gözüküyor.

Koruma ve gezi aracının en sert SUV olduğunu gördük ve bundan sonra da daha sert şekillerde geleceğini anladık. Son olarak donanım ve güvenlik seviyesinde de şaşıracağımız yenilikler bekliyoruz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum