Yatırım yapmaya başla!

Reysaş Lojistik Hisseleri Büyüme Beklentisi Açıklamasıyla Yükseldi

Pandemi sürecinde istihdamını artıran Reysaş Lojistik, bu alanda en az %50 büyüme bekliyor. Şirketten gelen açıklamalar hisse senetlerinin primlenmesini sağladı.
Reysaş Lojistik Hisseleri Büyüme Beklentisi Açıklamasıyla Yükseldi

Covid-19 salgını sağlık alanında yarattığı krizin yanında sosyoekonomik bozulmalar başta olmak üzere hayatımızın birçok noktasını olumsuz etkiledi. Aylarca kapanan fabrikalar ve işyerleri işsiz sayısının artmasına sebep olurken, tüketici davranışlarının değişmesi ekonomik faaliyetlerin yavaşlamasına sebep oldu.

Ancak her krizde bir kazanan olduğu gerçeği koronavirüs pandemisinde de görüldü. Bu süreçte insanların zamanlarını evde daha çok geçirmelerinin etkisiyle online alışveriş sitelerinin işlerinde patlama oldu. Benzer şekilde kargo ve lojistik firmalarının işleri de bu dönemde ekstra artış gösterdi.

Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, pandemi sürecinde meydana gelen değişimlere kendi pencerelerinden yer verdi.

Reysaş Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven Açıklaması“Patron Gözünden Çalışma Hayatında Başarı” adlı oturumda önemli açıklamalarda bulunan Döven, salgın döneminde birçok sektörden farklı olarak lojistik şirketlerinin iş yükünün arttığını söyledi. Buna bağlı olarak istihdamı da artırmak zorunda olduklarını belirten Döven, lojistikte tahmini olarak %50 büyüme öngördüklerini aktardı.

Birçok şirketleri olduğunu ve bu dönemde bazılarının olumlu, bazılarının olumsuz etkilendiğini belirtti. Lojistik tarafında çalışanlarının sayılarını artırmak zorunda kaldıklarını söyleyen Döven, depolarda veya şoför olarak çalıştıracak insan bulamadıklarından şikayet etti.

Ülkede işsizlik artmasına rağmen insanların iş beğenmediklerini ve bu konuda ciddi bir sorun olduğunu söyledi.

Dünyanın en büyük sorunlarından birinin işverenlerin çalıştıracak eleman bulamamaları olduğunu söyleyen Reysaş YKB, Almanya, Amerika ve Çin gibi ülkelerin kalkınmasının en büyük sebebinin insanların her türlü işte çalışmaları olduğunu ifade etti.

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. (RYSAS) hisseleri gelen açıklamaların ardından yükselişe yöneldi.
RYSAS Hisse Performansı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Yönetim Kurulu Başkanı’nın önümüzdeki sürece ilişkin iyimser açıklamaları şirketin borsada işlem gören hisselerine de pozitif yansıdı. RYSAS hisse fiyatı saat 16:24’te %1,50 artıda 6,09 liradan işlem görüyor. Dün 6 liradan kapanan hisseler bu sabah 6,05’ten açıldıktan sonra 6,32’ye kadar yükseldi.

Yıllık bazda %745 artış gösteren şirket hisseleri tüm sektörlerde olduğu gibi pandeminin artmaya başladığı Mart ayında yılın en düşüğünü kaydetmişti. Fakat insanların değişen alışkanlıkları ve kargo taşımacılığının artması şirket hisselerinin kısa süre içinde toparlanmasını sağladı.

Bir diğer birimi olan Reysaş Gayrımenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RYGYO) hisseleri de şu sıralar %1,76 artıda 5,19’dan işlem görüyor. Fiyatlar gün içinde 5,10 – 5,30 arasında hareket etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum