Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Reysaş GYO Hisseleri 15 Milyon TL’lik Arsa Alımıyla Artıda Açıldı

Dünkü işlemleri kazançlı kapatan Reysaş GYO hisseleri, lojistik depo yapmak için arsa aldığı haberiyle bu sabah da pozitif açıldı.
Reysaş GYO Hisseleri 15 Milyon TL’lik Arsa Alımıyla Artıda Açıldı
Son Güncelleme: 

Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (RYGYO) hisseleri güne önceki kapanış seviyesinin üzerinden başladı. Çarşamba günü 4,87 liradan işlemleri sonlandıran gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden olan Reysaş hisseleri, bu sabah kazancını genişletti.

RYGYO kodlu hisseler haftanın dördüncü işlem gününe %0,21 değer kazancıyla başladı.
Reysaş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hissesi Artıda Açıldı
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Güne 4,88 liradan başlayan şirket hisseleri haftalık bazda %0,40 negatif fiyatlanıyor. Aylık kazancı %3, yılık %6,50’yi geçmiş durumda.

Hisselerde dün akşam piyasalar kapandıktan sonra açıklanan arsa satın alma haberinin pozitif etkisi hissediliyor.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada; İzmir İli Kemalpaşa İlçesi Ansızca Köyü 253 Ada 2 Parsel üzerinde bulunan, Emine Özgün, Ali Özgün, Saadet Canpolat ve Müfakat Dizdar’a ait ortak mülkiyetli arsanın satın alındığı bildirildi.

Değeri 15.224.631,40 TL olan 12.902,23 m2’lik arsanın satın alınmasına 24 Ağustos tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında karar verildi. Söz konusu arsanın mevcut ve yeni müşteriler için 7 bin metrekarelik lojistik depo alanı yapımında kullanılacağı belirtildi.

MANŞET HABER
Ekonomide Devasa Büyüme! Üçüncü Çeyrek Beklentileri Aştı

Satın alma işlemi peşin ödeme şeklinde yapıldı. Açıklamada işlem bedelinin ortaklığın yönetim kurulu tarihinden önceki altı aylık günlük düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların, aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanacak şirket değerine oranı %1,37 olarak belirtildi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu