Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Fintech Girişimi Revolut Japonya ve Singapur’dan Yeşil Işık Aldı!

Birleşik Krallık merkezli Revolut, Japonya ve Singapur’da genişlemek için yeşil ışık aldı. Detayla aşağıda;
İngiliz Fintech Girişimi Revolut Japonya ve Singapur’dan Yeşil Işık Aldı!

Avrupalı finansal teknoloji girişimi Revolut, Asya’da genişleme planında büyük bir adım atarak Japonya ve Singapur’da faaliyet göstermek için lisans aldı. Londra merkezli fintech girişimi bugün yaptığı açıklamada, Singapur Para Otoritesi’nden (Monetary Authority of Singapore) bir havale lisansı ve Japonya Finansal Hizmetler Dairesi’nden (Financial Services Agency) tam yetki aldığını belirtti.

Söz konusu açıklamada Revolut, platformunu Asya Pasifik bölgesinde 2019 yıllının ilk çeyreğinde başlatmak istediğini ve APAC genel merkezi olması için Singapur’u düşündüğünü kaydetti. Bunun yanında girişim nihayetinde platformunu ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelenda’da da başlatmak istediğini bildirdi.

Revolut CEO’su Nikolay Storonsky da girişimin küresel çapta genişledikçe itici güç olmaya devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Revolut CEO’su Nikolay Storonsky Asya Pasifik GenişlemesiAyrıca Revolut’un APAC’ta giderek artan tüketicilerine yönelik bir dizi heyecan verici yeni hizmet geliştireceğini dile getirdi. Birçok girişimin göz diktiği Asya Pasifik Pazarının büyüklüğünü vurgulayan CEO, ürünlerine inanılmaz sayıda çok insanın talep gösterdiğini anlattı. Buna göre Asya Pasifik bölgesinde Revolut’a şimdiden 50 binden fazla kişi hesap oluşturmak için bekleme listesine kayıt olmuştu.

Revolut ayrıca ülkenin parlamentosunda masaya yatırılan mevzuata tavsiye vermek ve ödeme yönetmeliklerini kolaylaştırmak için Singapur Merkez Bankası’yla çalıştığını aktardı.

Revolut Singapur ve Japonya'dan Yeşil Işık Aldı Burada girişimin Japon e-ticaret şirketi Rakuten, mülk sigortacısı Sampo Japan Insurance ve baskı şirketi Toppan ile ortaklık kurduğu hatırlatıldı. İlgili haberde ayrıca Revolut’un 3 yıl önce kurulduğundan bu yana önemli bir büyüme yaşadığı, Nisan ayında 1.7 milyar dolarlık değerlemeye ulaştığı bilgileri de verildi.

Öyle ki şu anda uygulamaya kayıtlı olan 3.2 milyon müşteri vardı ve bu rakam Haziran ayında ilan ettiği 2 milyon kullanıcıdan yüzde 60 fazlaydı.

Revolut Kayıtlı 3.2 Milyon Müşteri İlaveten Revolut, bugüne dek toplamda 32 milyar dolarlık işlem hacmiyle 24 milyon işlem gerçekleştirmişti. Yatırımcılar da Revolut’a 250 milyon dolarlık yatırım turuyla birlikte toplamda 336 milyon dolarlık kaynak sağlamıştı. Fintech girişiminin kayda değer destekçileri arasında da Facebook destekçisi DST Global ve Dropbox destekçisi Index Ventures gibi şirketler vardı.

The Times of London yakın tarihli bir raporunda Revolut’un Japon teknoloji yatırım devi Softbank ile yeni bir finansman turu hazırlığında olduğunu ve 500 milyon dolarlık fon sağlayabileceğini iddia etmişti. Ancak Revolut bu iddialara ilişkin yorum yapmaya yanaşmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum