Yatırım yapmaya başla!

Revolut, ABD Genişlemesi için Mastercard’la Anlaştı

Avrupalı finansal teknoloji girişimi, yıl sonuna kadar ABD’de genişlemesine yardımcı olması için Mastercard’la iş birliği yaptı.
Revolut, ABD Genişlemesi için Mastercard’la Anlaştı

İngiltere’nin önde gelen finansal teknoloji girişimi Revolut, ABD’li ödeme sistemleri devi Mastercard ile ortaklık yaptığını açıkladı. Anlaşma Revolut’un ABD’deki ilk banka kartlarının Mastercard ile verileceği, Avrupa kartlarının en az yarısının da ödeme devinin markasını taşıyacağı anlamına geldi.

Revolut CEO’su Nik Storonsky, firmanın ayrıca ödemelerin doğrudan bir karttan diğerine gönderilmesini sağlayan bir platform dahil olmak üzere Mastercard’ın bazı yeni teknolojilerini kullanacağını söyledi.

Storonsky ayrıca 2 yıl önce ABD’de lansman yapmaya çalışırken Mastercard’ın ilk teklif olduğunu belirterek şirkete övgü dolu sözlerde bulundu.

Revolut, Mastercard Anlaşması Örneğin Mastercard’ın harika bir teknoloji ve harika bir altyapısının olduğunu belirtti. Anlaşma, Revolut’un birkaç hafta önce Mastercard’ın en büyük rakibi Visa’nın gerçekleştirdiği ayrı bir ortaklık üzerine geldi. Revolut, Visa anlaşmasının şirketin küresel genişlemesini desteklemek için 2020 yazına kadar 3500 ek kişiyi işe almasına yardım edeceğini dile getirmişti. Ancak bu yeni ortaklık, Mastercard’ın ABD’de verilen Revolut kartlarında ilk lokmayı alacağı anlamına geldi.

Visa’nın yine de Revolut’un Avrupa’daki kartlarının %75’inin arkasındaki kart ağı olmaya devam edeceği söylendi.

Revolut, Mastercard Anlaşması Açıklaması Mastercard yöneticisi Sue Kelsey ortaklıkla ilgili; “Gerçekten üzerinde çok çalıştığımız şey, Revolut’un ABD’deki lansmanını hızlandırmak” dedi. Sonuçta dikkat çeken şey, Mastercard ile Visa’nın yıllardır sürdürdükleri rekabeti finansal teknoloji girişimleri alanına taşımaları oldu. Zaten ortaklığa ilişkin çıkan haberlerde başlıklar da Visa ile Mastercard’ın Revolut mücadeleleri benzeri oldu.

Geçtiğimiz yıl 1,7 milyar dolar değerlemeye ulaşan Revolut, hızla genişlemesine ve yaptığı yeniliklere rağmen çoğu meslektaşı gibi henüz yıllık kar elde edemedi. Şirketin en son hesaplarında kayıpların 2018’de iki kattan fazla artarak 14.8 milyon sterlinden 32.8 milyon sterlin seviyesine çıktığı görülmüştü. Yine de Revolut hızla büyüyor ve şu anda aylık 800.000 ila 900.000 arasında yeni kullanıcı platforma kayıt oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum